LG G Watch’ın Çıkış Tarihi ve Fiyatı

LG G Watch’ın Çıkış Tarihi ve Fiyatı

0
PAYLAŞ

LG’nin Android Wear sistemli akıllı saati G Watch sadece birkaç ay sonra satışta olacak

Giyilebilir teknoloji ürünleri arasında başı çeken  akıllı saatler yayılmaya devam ediyor. Bunlardan biri olan Samsung’un Galaxy Gear’ı büyük ilgi görmüş ancak beklentileri karşılayamamıştı. Ardından gelen haberler Motorola’nın Moto 360 adlı akıllı saatini geliştirmekte olduğunu ve Android tabanlı bir cihazla karşılaşacağımızı söylüyordu. Google Andoid Wear işletim sistemi ile merhaba diyeceğimiz çok sayıdaki cihaza yakında LG’nin G Watch’u da katılacak.

LG geçtiğimiz günlerde resmi Facebook hesabından yaptığı duyuru ile akıllı saatini duyurmuş ancak detaya fazla girmemişti. Hatta ortada dişe dokunur bir  bilgi olmamasına rağmen şirketten gelen sızıntılar, LG’nin ikinci bir akıllı saat üzerinde çalıştığını müjdeledi. İkinci LG akıllı saat konusunda bir açıklama gelmezken, bugün G Watch’un kendisi hakkında detaylar paylaşıldı.

Açıklamaya göre LG G Watch akıllı saat, İngiltere’de Temmuz ayından önce 180 İngiliz Sterlinine satışa sunulacak. Dolar bazında 300 dolara denk gelen fiyat, Samsung Gear 2 ile de aynı skalaya oturmuş oluyor.

 

lg_g_watch_scroll

 

Sızıntıların bir numaralı adresi Evleaks tarafından paylaşılan bilgilere göre LG G Watch, Samsung akıllı saatinden daha büyük ancak kullanım açısından daha rahat olacak. 1.65 inç’lik IPS ekrana (280 x 280p), 512MB RAM ve 4GB dahili hafıza eşlik edecek.

LG G Watch’un diğer özelliklerini arasında, akıllı telefon ile ortak çalışma, internet aramaları, soru sorma opsiyonu, randevu ayarlamaları gibi dokunmatik ve ses kontrolüyle çalışan uygulamalar yer alıyor.

LG G Watch 2

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK