LG Cep Telefonunda Yüzde 20 Büyüyecek

LG Cep Telefonunda Yüzde 20 Büyüyecek

0
PAYLAŞ

LG 2010 yılında, bir önceki seneye göre yüzde 20 oranında bir artışla 140 milyon adet cep telefonu satmayı planlıyor. Bu yıl ağırlığını küresel çapta daha fazla hissettirmeyi amaçlayan şirket, Kore ve Kuzey Amerika pazarlarına yönelik olarak yepyeni ve ihtiyaca göre geliştirilmiş akıllı telefonlar ile daha güçlü bir biçimde yer almayı amaçlıyor. LG, ürün portföyünü yeni ve kullanışlı modellerden lüks ve şık modellere kadar genişleterek, mobil iletişim dünyasında güçlü ve son derece rekabetçi bir tarzda varlık göstermeyi planlıyor.

Akıllı telefon piyasasında iki haneli bir pazar payı sağlayacak olan 2010 hedefine yönelik hazırlıklarına başlayan LG, geçtiğimiz yıl akıllı telefon işine yönelik özel bir bölüm kurdu. LG bu sayede, akıllı telefon Ar-Ge kadrosunu yüzde 30 arttırdı.

2010 yılının ilk yarısında kullanımı kolay akıllı telefonların üretimine odaklanacak olan LG, yılın ilerleyen günlerinde ise modern tasarımlı, lüks cep telefonlarının üretimine yönelecek. Şirket, bu yıl içerisinde akıllı telefonlarının ilk 10 milyon adedini piyasaya sunmayı planlıyor.

Tüketicilerin ihtiyaçlarına tam olarak cevap vermeyi hedefleyen LG, bu yaklaşımını akıllı telefon pazarına yönelik olarak da sürdürmeyi planlıyor. LG’nin bu yıl çıkarılmaya hazır olan 3 Ekran Hizmeti sayesinde, kullanıcılar aynı içeriği cep telefonlarında, bilgisayarlarında ve televizyonlarında farklı formatlara dönüştürmeden izleyebilecek.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK