Lenovo Samsung’un Exynos İşlemcilerini Kullanacak

Lenovo Samsung’un Exynos İşlemcilerini Kullanacak

0
PAYLAŞ

Samsung’un tasarım hazırlığında bulunduğu işlemcisi Exynos 8870 işlemcisini kullanmak için pek çok şirketin yanında Lenovo da bekleyiş içerisine girdi.

Lenovo Samsung'un Exynos İşlemcilerini Kullanacak

Samsung’un henüz lanse etmediği ama üzerinde çalıştığını bildiğimiz Exynos 8870 şimdiden pek çok üreticinin göz bebeği oldu. Bildiğiniz üzere Samsung, bu işlemciyi Galaxy S7’de kullanacağı Exynos 8890’ın biraz daha altına konumlandıracak ve diğer üreticilere pazarlayacak. Bu işlemci için pek çok büyük firma şimdiden beklemeye başladı. İddialara göre bu şirketlerin arasına Lenovo da dahil oldu.

Özellikle Mediatek ve Qualcomm’un ise bu işten memnun olmayacağı kesin Çinli üreticilerin bir numaralı tercihi Mediatek ve dünyaya en iyi Arm işlemcileri pazarlayan Qualcomm, Samsung’un kendi dışındaki firmalara da işlemci satmaya başlaması elbette bu firmaların işine gelmeyecektir.

Galaxy S7’de kullanılacak olan 8890’la çok benzer özelliklere sahip olan bu işlemci, üst seviye telefonlarda kullanılmak üzere bekleyecek. Bakalım bu işlemci firmaların ve kullanıcıların beklentilerini karşılayacak mı.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK