Lenovo Gelecekteki Tüm Akıllı Telefonlarını Motorola Adıyla Piyasaya Sürecek

Lenovo Gelecekteki Tüm Akıllı Telefonlarını Motorola Adıyla Piyasaya Sürecek

0
PAYLAŞ

Çinli teknoloji firması Lenovo bir süre önce satın aldığı Motorola’nın ismini akıllı telefon pazarında kullanmaya devam ediyor. Firmanın satın alınmasının ardından isim prestijini kullanmaya devam eden Lenovo yakın gelecekte tüm akıllı telefonlarını Motorola etiketi ile satışa sunmaya hazırlanıyor.

Hatırlayacağınız üzere Motorola, 1990’ların ortalarında StarTAC ile cep telefonu sektörüne öncülük etti. Analog telefon pazarında liderliği ele geçirse de dijital teknolojinin hızla gelişmesine ayak uyduramayıp rakipleri Nokia ve Samsung’un gerisinde kalan firma için karanlık günler gelmeye başladı.

Önce Google’a ardından 2014 yılı başında Çinli Lenovo’ya satılan Motorola ismi ile akıllı telefonlar piyasaya sürülmeye devam ediyor. Moto Z ve Z Force ile gözleri tekrar üzerine çekmeyi başaran firmanın isminin sahip olduğu prestij Lenovo tarafından daha etkin kullanılmak isteniyor.

Masaüstü Bilgisayar, Dizüstü Bilgisayar, El Bilgisayarı, Sunucu ve bilgisayar teknolojisi aksesuar ve donanımlarının üretimini yapan firmanın kısa bir süre sonra kendi markası altında da piyasaya sürdüğü akıllı telefonları Motorola ismi ile satışa sunmak istediği belirtiliyor.

Bildiğiniz gibi akıllı telefon pazarında ve teknoloji sektöründe isim güvenilirliği önemli bir kullanıcı kitlesini etkiliyor. Apple ve Samsung örneğinde olduğu gibi kullanıcılar benimsedikleri ve güven duydukları markaların çıkarttığı ürünlere daha fazla ilgi gösteriyor ve satın alma evresinde daha az tereddüt yaşıyor. Bu isim prestijini hala koruyan Motorola’nın Lenovo tarafından çok daha etkin kullanılarak pazarda firmayı tekrar eski günlerine ulaştırmak ve kendi ismiyle yakalayamadığı başarıları yakalamak istiyor.