Kendi Kendine Bağlanan Ayakkabı Satışa Sunuluyor!

Kendi Kendine Bağlanan Ayakkabı Satışa Sunuluyor!

0
PAYLAŞ

Geleceğe Dönüş filmlerinden alışkın olduğumuz kendi kendine bağlanan ayakkabılar yavaş yavaş hayatımıza girmeye başlıyor. Nike’ın prototip çalışmalarını tamamladığı ve Geleceğe Dönüş gününde ilk defa gösterdiği HyperAdapt 1.0 adlı bağcıklarını kendi kendisine bağlayan akıllı ayakkabı satışa çıkmaya hazır!

nike hyperadapt 1.0 ayakkabı

Dünyanın ayakkabı devlerinden Nike, filmden ilham alınarak geliştirilen Air MAG adlı modelini Geleceğe Dönüş günü olarak adlandırılan 21 Ekim 2015’te tanıtmıştı. Manyetizma gücüyle çalışan yenilikçi ayakkabının prototip olduğu ve nihai sürümünün yakında piyasaya sürüleceği biliniyordu. HyperAdapt 1.0 adı verilen akıllı ayakkabı otomatik bağlanan bağcık teknolojisiyle pek çok insanın hoşlanmadığı bağcık bağlama sorununu ortadan kaldırıyor. Giyildiği anda otomatik olarak bağlanan bağcıklar, ayakkabının kenarlarında bulunan butonlar sayesinde istenildiği gibi sıkılıp gevşetilebiliyor.

İlk etapta Nike’ın spor uygulaması olan Nike+ Running kullanıcılarının alabileceği ayakkabı, önümüzdeki yılbaşı tatiliyle beraber markanın internet sitesi üzerinden satışa sunulacak. 3 renk seçeneğine sahip olacak olan Nike HyperAdapt 1.0’ın tutması halinde bu teknolojinin Air Max, Air Force ve Air Jordan gibi popüler modellerde kullanılması da gündeme gelebilir.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK