Kaza Yaptı Apple’a Dava Açtı

Kaza Yaptı Apple’a Dava Açtı

0
PAYLAŞ

Amerika’nın Kaliforniya eyaletinde bir otoyolda kaza yapan otomobil sürücüsü kazaya sebebiyet veren kullandığı İphone marka telefon olunca Apple’a dava açtı.

Bilindiği gibi mobil cihaz üreticisi olan Apple sadece ayıplı mal olarak tüketicilerin şikayetleri ile sınırlı kalıyor. Haberde belirtildiği gibi kaza yapan bir sürücünün Apple’a dava açtığına tanık oluyoruz. Amerika’da böyle bir dava açılması gerçekten de suç niteliği taşımaktadır.

Davada şu bilgilere yer verildi. 2014 yılında Kaliforniya eyaletinde bulunan bir oto yolda saatte 100 km hızla giden bir sürücü önündeki araca çarpmamak için aracı durdurmaya çalışsa da araç durmayıp önündeki araca hızlı bir şekilde arkadan çarptı. Bunun sonucunda ise her iki sürücü de yaralanırken yanlarında bulunan bir kişinin ölmesine de yol açan bu kaza da sürücü tarafından Apple suçlu görüldü.

Olaya göre; Aracın sürücüsü yolda ilerlerken İphone 6S kullanıyordu. Face Time uygulamasından gelen bir bildirimin dikkatini dağıttığını söyledi ve hemen arkasından kazanın gerçekleştiği söylendi.

Sürücünün kendisini savunmasındaki en büyük sebep ise tam olarak şu; İphone 6S kullanan kişilerin araç kullanırken Face Time kullanılmasına yönelik bir patent alındığı için. Kısacası Apple tarafından alınan patentte sürüş esnasında Face Time kullanılabilir denmesi üzerine böyle bir dava açıldığı söyleniyor.

Sürücü, Face Time uygulamasından gelen mesaj sesinden dolayı dikkatinin dağıldığını ve kaza geçirdiğini söyledi. Araç kullanırken Face Time kullanılması kesinlikle doğru bir şey değildir diyerek dava açtı ve şimdilerde sonucunu bekliyor.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK