Jeep Grand Cherokee Elektrikleniyor

Jeep Grand Cherokee Elektrikleniyor

0
PAYLAŞ

Gelişmiş yazılım ve parçalar kullanarak, onlarca markanın modellerini elektrikli araçlara çeviren AMP şirketi tarafından hazırlanan, Jeep’in efsanevi Grand Cherokee modelinin tamamen elektrikli versiyonu, önümüzdeki hafta Kuzey Amerika’da gerçekleşecek olan uluslararası motor fuarında görücüye çıkacak.

Araç SUV özelliğinden hiçbir şey kaybetmezken AMP araca, Grand Cherokee’nin standart V6 ve V8 motorları ile 37.6 kWh’lık lityum demir fosfat batarya ile desteklenen Remi elektrik motorunun birleşmesinden oluşan bir sistemle hayat veriyor. Grand Cherokee bu haliyle 203 beygirlik güce kavuşurken, tam şarjlı halde 162 kilometre yol yapabiliyor. Parça ve donanım bakımında hiçbir değişikliğe gidilmeyen elektrikli versiyonda, bataryanın konulduğu yerin doğru seçilmesinden ötürü, yükleme alanının genişliği ve yolcuların konforu açısından hiçbir sorunla karşılaşılmıyor.

Jeep’in motor fuarına RWD ve AWD versiyonlarıyla katılacağı Grand Cherokee’nin fiyatlarının 50.000 ile 90.000 dolar arasında değişmesi bekleniyor. Fiyatların kesinleşmesi durumunda Jeep, Tesla Model S ile sıkı bir rekabete girecek gibi duruyor.

>>Aracın özelliklerini nasıl buldunuz?

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK