iTunes, Android Cihazlara Taşınıyor

iTunes, Android Cihazlara Taşınıyor

0
PAYLAŞ

iTunes‘un, Android işletim sistemli cihazlar için yayınlanacağı ve Apple’ın yeni müzik servisi üzerinde çalıştığı belirtiliyor.

iTunes‘un kullanımı konusunda önemli adımlar atmaya hazırlanan Apple’ın, platformun Android işletim sistemli cihazlar için yenilenmiş bir versiyonu üzerinde çalıştığı belirtiliyor. Üstelik Apple’ın planları bununla da sınırlı değil. Apple’a yakınlığıyla bilinen isimleri kaynak olarak gösteren Billboard, Apple’ın yeni bir müzik servisi oluşturmak için büyük plak şirketleriyle görüşme halinde olduğunu belirtiyor.

iTunes_scroll

Bu gelilmeler hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmamış olsa da üç farklı kaynaktan benzer bilgiler geldiğini belirten Billboard, Apple’ın plak şirketi yapımcılarıyla görüşmelere başladığını ve bu görüşmeler olumlu sonuçlandığı taktirde Spotify ve Beats Music gibi platformlara rakip olacak yeni bir müzik servisi kurmayı planladığını belirtiyor. Yine bu habere göre Apple, Android işletim sistemli cihazlar için yenilenmiş bir iTunes uygulaması yayınlamayı da planlıyor.

Spotify ve Beats Music gibi müzik servislerini yüzünden düşen müzik satışlarının önüne geçebilmek için böyle bir yol izlediği söylenen Apple’ın yeni bir platform mu oluşturacağı yoksa iTunes Radio’ya yeni bir özellik mi ekleyeceği ise henüz bilinmiyor. Apple’ın müzik servisi oluşturmak için plak şirketleriyle görüşmesi şaşırtıcı bir gelişme değil. Çünkü henüz iTunes Radio yayınlanmadan önce, Apple’ın bu yönde planları olduğu iddia ediliyordu.

Huawei Çift İşletim Sistemi Planlarından Vazgeçti

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK