İşte Karşınızda Microsoft Surface Laptop!

İşte Karşınızda Microsoft Surface Laptop!

0
PAYLAŞ

Dünyanın önde gelen teknoloji devlerinden Microsoft yeni diz üstü bilgisayarı Surface Laptop’u tanıttı. Şık tasarımı ile dikkat çeken cihaz MacBook’a ciddi bir rakip olacak gibi görünüyor.

Akıllı telefon pazarında beklediğini bulamayan Microsoft dizüstü bilgisayarlara yoğunlaşmaya devam ediyor. Surface Laptop adıyla tanıtılan yeni diz üstü bilgisayar da Microsoft’un bu konuya ne kadar önem verdiğini gösteriyor. Serinin ilk cihazının aksine bir tablet hibriti olmayan bu cihaz profesyonel bir kullanım deneyimi sunuyor.

Cihazla birlikte dikkat çeken yeniliklerden ilki Windows 10 S. 13.5 inç PixelSense ekranın kullanıldığı cihaz platin, şarap rengi, kobalt mavisi ile grafit altın renk seçeneklerine sahip.  1.25 kilogram ağırlığındaki Surface Laptop, 9.9mm ile 14.47 mm arasında değişen kalınlığa sahip. Ekranda ise 3.4 milyon piksel 1080p panel kullanılan cihaz ve 3:2 görüntü oranına sahip.

Intel’in i5 ve i7 işlemcilerinden güç alan Surface Laptop kullanım süresi ile de MacBook’a meydan okuyor. 14.5 saat kullanım süresi sunduğu belirtilen diz üstü bilgisayar minimalistik tasarımda bu performansı sunması açısından bir hayli başarılı.

4GB RAM ve 128 GB SSD ve Intel HD 620 ile birlikte satılacak i5 işlemciye sahip modelin 999 Dolar fiyat etiketine sahip olduğu belirtilirken i7 işlemciye sahip versiyonun henüz fiyatı açıklanmadı. Ön sipariş süreci başlayan cihazların ilk teslim tarihinin ise 15 Temmuz olduğu belirtiliyor. Cihazın ayrıca 8GB ve 16GB RAM’i bulunan versiyonları da mevcut. Yine hafıza tarafında 256GB ve 512GB SSD depolama seçenekleri bulunuyor.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK