İşte Karşınızda Kılıktan Kılığa Giren Otomobil Blackbird

İşte Karşınızda Kılıktan Kılığa Giren Otomobil Blackbird

0
PAYLAŞ

İzlediğimiz reklamlarda,filmlerde yüz binlerce liralık otomobilleri nasıl hunharca kullandıklarını görür çoğu zaman iç çekeriz. Korkusuzca kaza yapan, trafikte çılgınlar gibi ilerleyen bu arabaların hepsinin aynı araç olduğunu söylesek? İşte karşınızda Blackbird.

blackbird-vr-vfx-cgi-car-rig-5

Bu küçük elektrikli araç eğlenceli bir offroad otomobilini andırıyor fakat maharetleri çok daha farklı. Kılıktan kılığa girebilen bu araç uzayıp kısalabiliyor, kah bir Viper olarak çıkıyor karşımıza kah Mustang. Görsel efekt aracı olarak kullanılan bu otomobilin neredeyse tüm fonksiyonları kişiselleştirilebiliyor. 1.2mt kadar uzayabilen araç genişlik olarak da 25cm esnekliğe sahip. V8 motoru bulunan bu aracın sürekli dört çeker olduğunu da hatırlatalım.

Sinema ve reklam sektörü insanları etkilemek için çoğu zaman gerçeğe en yakın duyguyu vermeye çalışır. Bu kimi zaman bir diyalog olurken kimi zamanda bir aksiyon sahnesi olur. Bu sahneler izleyenlere ne kadar gerçek gelirse etkileyiciliği ve amacına ulaşma kabiliyeti de o derece artar. Bir çok aksiyon filminde otomobil kovalamaca sahneleri oldukça popülerdir. Bir çok farklı araç heyecan dolu kovalamacaların içerisinde yer alır,kazalara karışır ve sonunda iyiler hep kazanır.

Blackbird reklam ve sinema sektöründe çekimler esnasında otomobillerin zarar görmesi sorununu ortadan kaldırıyor. Hatta otomobil ihtiyacını da ortadan kaldırıyor çünkü sahip olduğu 3D haritalama teknolojisi ile bir çok farklı otomobilin kılığına girebiliyor. Sahnenin gereğine göre dijital olarak tasarlanan araç yola çıkıyor ve tasarımcılar Blackbird’ü ne olarak görmemizi istiyorlarsa biz de onu o şekilde görüyoruz. Bukalemuna benzetilen bu görsel efekt aracı aslında görsel teknolojilerin hangi seviyeye geldiğini görmek için çok başarılı bir örnek teşkil ediyor.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK