İşte Dünyanın En İnce Akıllı Telefonu!

İşte Dünyanın En İnce Akıllı Telefonu!

0
PAYLAŞ

Ankara ODTÜ KKM’de düzenlenen Android Geliştirici Günlerinde en çok ilgiyi Huawei standı topladı. Daha önce tanıtılan dünyanın en ince akıllı telefonu fuar alanındaydı. Huawei Ascend P1’i sizler için görüntüledik.

 

Çin’in önde gelen elektronik üreticilerinden Huawei’nin ürünlerine yıllardır alışığız. Özellikle mobil ve ağ denilince akla gelen ilk marka olan Huawei aynı zamanda ülkemizdeki operatörler için daha önce çeşitli ürünler üretti. 3G mobil modemler, Android işletim sistemli cep telefonları bunlara dahil. Aynı zamanda kendi markaları ile satış yapan Huawei, geçtiğimiz aylarda dünyanın en ince Android işletim sistemli akıllı cep telefonlarını duyurmuştu. Huawei Ascend P1 ve dahada incesi olan Ascend P1 S olarak bilinen modeller şimdiye kadar üretilmiş en ince Android işletim sistemli cep telefonları. Huawei Ascend P1’i sizler için görüntüledik.

4.3 inç büyüklüğüne sahip ekran, Super AMOLED teknolojisi ile ortalamanın üzerinde bir ekran deneyimi sunuyor. Renklerin belirginliği ve keskinlik tatmin edici düzeyde ayrıca 960 x 540 çözünürlük işini gayet iyi yapıyor. Bu ekran Corning Gorilla katmanı ile korunuyor. Çift çekirdekli 1.5 GHz TI OMAP 4460 Cortext-A9 işlemci günümüz koşulları dikkate alındığında gayet yeterli seviyede kalırken cihazın genel kullanımında bir soruna sebep olmuyor. Bu güçlü işlemci 1 GB boyutundaki sistem belleği ile desteklenerek harika bir performans için gerekenleri tamamlıyor.

Cihazın arka yüzündeki 8 megapiksellik BSI kamera flaş desteğine de sahip. Ayrıca bu kamera ile 1080p Full HD video kaydı yapmak mümkün. Ön tarafta ise 1.3 megapiksel kamera ile görüntülü görüşmelere olanak sağlayan Ascend P1, HD desteği sunan bu ön kamera ile video görüşmelerinize farklı bir deneyim katacak.

Tabii ki bu denli performanslı donanımları çalıştırmak için güçlü bir pile ihtiyaç duyan Ascend P1, 1670 mAh gücündeki bataryası ile sıra dışı bir pil ömrü sunmasa da günü rahatça bitirmeniz için yeterli seviyede kalıyor.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK