İşte Barack Obama’nın Yeni Telefonu

İşte Barack Obama’nın Yeni Telefonu

0
PAYLAŞ

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Barack Obama’nın yeni akıllı telefonu herkesi şaşırttı. Güvenlik yazılımları sebebiyle bir çok lider gibi uzun süredir BlackBerry kullanan Obama yeni telefonu ile Apple’ı bir hayli kızdıracak çünkü Obama artık Samsung Galaxy S4 kullanıyor, evet yanlış duymadınız 26 Nisan 2013’te tanıtılan Samsung Galaxy S4.

obama-phone

Obama’nın hala BlackBerry kullanıyor olması başta Apple olmak üzere bir çok teknoloji devinin tepkisine sebep olmuştu. Apple kanadı güvenlik konusunda BlackBerry kadar iddialı olduklarını söylemişti fakat yaşanılan acı tecrübeler sonucu bu macera başlamadan bitmiş oldu. Samsung ise Android tabanlı akıllı telefonlar üretmesine rağmen KNOX adı verdiği şifreleme yöntemi sayesinde üstün güvenlik vadediyor. Tabii söz konusu ABD Başkanı olunca tek başına KNOX da yeterli olmuyor ve bu yazılım Barack Obama için bir kez daha özelleştiriliyor.

Başkanlığının son günlerinde böyle bir takasa giderek BlackBerry’sini Samsung Galaxy S4’le değiştiren Obama bakalım diğer liderlere örnek olacak mı. Apple iPad 3 (Retina Ekranlı), iPad Smart Cover (Siyah, Deri), Apple MacBook Pro (15 inç) gibi Apple ürünlerini de oldukça seven ve kullanan Obama’nın akıllı telefon tercihinin Samsung olmasının sebebinin tamamen güvenlik olduğu belirtiliyor. BlackBerry sevgisi de herkes tarafından bilinen Obama başkanlığının son günlerinde iPhone 7’nin tanıtıldığını da görecek fakat öyle sanıyoruz ki Amerika Birleşik Devletleri Başkanı sıfatıyla son kullandığı telefonu kendisi için özel olarak kriptolanmış Samsung Galaxy S4 olacak.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK