İsPark Uygulaması, Android ve iOS’te

İsPark Uygulaması, Android ve iOS’te

0
PAYLAŞ

İBB Trafik, IETT ve Metro uygulamalarından sonra,  İsPark uygulaması da akıllı cihazlara geldi

Android için Google Play Store, Apple için de App Store’dan ücretsiz olarak kullanıma sunulan İsPark uygulaması, İstanbul’daki akıllı telefon ve tablet kullanıcılarının hizmetine sunuldu.

 

ispark

İsPark  mobil uygulamayı kullanan vatandaşlar bulundukları noktaya en yakın otoparkları tespit edip navigasyon özelliği ile otoparka rahatça ulaşabilecek. Uygulamada otoparkların teknik özellikleri, fiyat tarifeleri, ulaşım bilgileri ve anlık doluluk-boşluk bilgileri gerçek zamanlı olarak görülebiliyor.

 

ispark-uygulama (2)

İstanbul’un en büyük sorunlarından biri olan park sorunu için faydalı bir uygulama olacağını düşündüğümüz İsPark  uygulaması, sürücülere gidecekleri yerle ilgili önceden de bir fikir vermiş olacak. Park yerlerinin dolu olduğu gören sürücüler, belki de toplu taşımayı tercih edecekler. Bu açıdan baktığımızda trafiğe de olumlu etkisi olabilecek bir program.

Sürücülerin daha rahat ve güvenli park edebilmeleri için teknolojik gelişmeleri yakından takip ettiklerini belirten Genel Müdür Mehmet Çevik, “Günlük yaşamın vazgeçilmez bir parçası haline gelen akıllı cep telefonları için geliştirdiğimiz mobil uygulama ile vatandaşlarımızı otopark arama derdinden kurtarıyoruz. Dünya kentlerinde parklanma ile ilgili uygulanan son teknolojik sistemleri kentimize kazandırmaya devam edeceğiz” dedi.

Android için İsPark uygulamasını buradan, iOS için İsPark  uygulamasını buradan indirebilirsiniz.

Mobil cihazlarda tarayıcı kullanımı azaldı, uygulama kullanımı arttı

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK