IŞİD Terör Propagandası Yapan Android Uygulaması Yaptı!

IŞİD Terör Propagandası Yapan Android Uygulaması Yaptı!

0
PAYLAŞ

Terör grubu IŞİD’in gizli ve terör yayını yapan Android uygulaması ortaya çıktı. Dosya insanlara APK yolu ile paylaşılıyor.

IŞİD Terör Propagandası Yapan Android Uygulaması Yaptı!

Terör örgütü Işid’in Android uygulaması açığa çıktı. Grubun uygulamadan IŞİD propagandası yapan el-Bayan radyosunun yayınını yaptığı ortaya çıktı. Geliştirilen uygulama elbette Google Play Store’da yer almıyor, dağıtımı APK dosyası olarak paylaşılarak gerçekleşiyor. Terör örgütü, uygulamanın indirilmesi için linkler dağıtırken, “halifeliğin uzaktaki kardeşleri”ni uygulamayı yüklemeye teşvik ediyor.

IŞİD geçtiğimiz aylarda aynı zamanda mesajlaşma uygulaması da hazırlamıştı. Şimdi keşfedilen bu uygulama el-Bayan radyosu yayını yapılıyor ve bu radyoda günlük “dini” yayınlar, IŞİD propagandaları ve çeşitli dillerde haber programları yapılıyor. Ayrıca bu radyo, Suriye, Irak ve Libya genelinde haftalık dergi çıkarıyor ve yerel FM yayını da yapıyor.

Yapılan bu uygulama, teknolojinin kötüye kullanımını da açıkça gözler önüne seriyor. Uygulama ile ilgili ise henüz yetkili bir açıklama gelmiş değil. Ancak ilerde bir yaptırım uygulanabilir mi bilmiyoruz.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK