iPod Nano vs Zune HD

iPod Nano vs Zune HD

0
PAYLAŞ

İki dev her fırsatta birbirlerinin karşısına çıkmaya devam ediyorlar. Microsoft sonunda Zune için bir şeyler yaptı ve elini güçlendirdi. Yenilenen iPod Nano ve Zune HD’den hangisi size daha uygun, karşılaştırdık.

Apple iPod Nano
8 ve 16 GB kapasiteli seçeneklerle piyasaya çıkan yeni nesil Nano, bol sayıda renk seçeneği sunuyor. Cilalanmış ve anodize alüminyum malzemeden üretilen kasası daha çekici bir görünüm sunuyor, buna karşın dış katman parmak izlerini tutmayı sürdürüyor.

Yeni özellikler arasında -sonunda- FM radyo da yer alıyor. Bu çok yenilikçi bir özellik olmasa da (örneğin ilk Zune’da vardı), radyoyu durdurup yeniden oynatabilmesi ve düzgün çalışması bize yetiyor.

iTunes entegrasyonu sağolsun, Nano muhteşem ses ve video özellikleri taşıyor. Genius Mixes özelliği ile müziklerinizi genel bir karakteristiğe göre gruplamak mümkün ve bu iş için ayrı bir süre ayırmaya gerek yok. iTunes’tan dosya aktarımı sırasında otomatik olarak yapılabiliyor.

Ses kalitesi her zamanki gibi çok iyi, ancak kutudan çıkan kulaklıklar değiştirilirse daha da yükseğe erişilebiliyor. Apple bu konuda eskisi kadar iyi.

Gelelim en dikkat çekici değişikliğe: Video kamera. Her ne kadar objektifi acayip konumlandırılmış olsa da, fotoğraf ve video kayıt edebilmesi harika. Cihazın tam arka alt kısmına konan kamerayla çekim yapmak için, cihazı yan çevirmek ve kenarlardan tutmak gerekiyor. Bu çok konforlu bir çekim yapacağınız anlamına gelmesin…

Açık havada yaptığımız video çekimleri parlak ve keskin sonuçlar verdi. Ancak Nano’da parlaklık ve kontrast ayarı olmadığından, iç mekan çekimleri karanlık, grenli oldu. Mikrofonu ses kaydını başarıyla tamamladı. 640 x 480 piksel VGA kayıt yapabilen ürün, YouTube vb. streaming video siteleri için uygun. Ayrıca, iTunes ile doğrudan çalışabilyor, yani Podcast yapmak da çok kolay. Nano’da video seyretmek de şaşırtıcı bir şekilde çok eğlenceli. Her ne kadar boyut ufak olsa da, alışmak çok zaman almıyor.

Özetle:
Çok iyi bir müzik çalarken, video klip oynatabilen ve çekebilen, FM radyolu eksiksiz bir medya oynatıcıya dönüştü.

Puan: 4 / 5

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK