iPhone’unuzun Hafızasını 128 GB Yapın!

iPhone’unuzun Hafızasını 128 GB Yapın!

0
PAYLAŞ

Apple, ürettiği son iPhone modellerinin dahili hafızalarını 16, 64 ve 128 GB olarak belirlemiş durumda. Günümüzde 16 GB hafızanın pek çok kullanıcıya yetmediğini ve iPhone’larda microSD kart desteğinin bulunmadığını göz önünde bulundurursak daha fazla hafıza isteyen kullanıcılar mecburen birkaç yüz lira daha fazla ödeme yapıp daha yüksek hafıza barındıran modellere yöneliyorlar.

iphone 128 gb

Çin’de bulunan Apple teknik servisleri, kullanıcıların bu şikayetlerini dikkate alarak son günlerde “iPhone hafıza arttırma” hizmetine başladılar. Cihazların anakartlarına müdahale ederek hafıza çipinin yenilendiği bu işlem sonucunda iPhone’unuz 128 GB dahili hafızaya ulaşabiliyor. Üstelik servislerin taktığı çipler genellikle yüksek hıza sahip Toshiba markalı olduğu için veri aktarımı konusunda normal hafızadan daha cazip durumda oluyorlar. Hafıza arttırma hizmetinin tek kötü yanı ise cihazınızın garanti kapsamı dışına çıkması.

Yaklaşık yarım saatte gerçekleştirilen bu işlem esnasında cihazınız otomatik olarak yedekleniyor. Böylece servisler hafıza değişiminde olası bir veri kaybının önüne geçmiş oluyor. Bu küçük ama faydalı işlemin fiyatı ise ortalama 60 ile 70 dolar arasında değişkenlik gösteriyor. Şuanda yalnızca Çin’de gerçekleştirilen bu işlem umarız yakın zamanda ülkemizdeki teknik servisler tarafından da uygulanabilir.