iPhone’unuzu Sakın Bu Tarihe Ayarlamayın!

iPhone’unuzu Sakın Bu Tarihe Ayarlamayın!

0
PAYLAŞ

iOS’ta büyük açık! Mobil Apple cihazınızı bu tarihe ayarlamanız durumunda telefonunuz veya tabletiniz kullanılamaz hale geliyor.

iPhone'unuzu Sakın Bu Tarihe Ayarlamayın!

iPhone, iPad ve iPod cihazlar önemli bir açıkla karşı karşıya. Amerika’da keşfedilen yeni bir açık, cihazının tarihini 1 Ocak 1970’e getirmeniz durumunda iOS cihazlarında yer alan bug yüzünden telefonunuzu bir daha açılmamak üzere kapatıyor. iPhone 5S, iPad Air 1 veya iPad Mini 3’ten daha sonra çıkmış güncel cihazınız varsa bu tehlikeyle karşı karşıyasınız. Ancak daha eski bir cihazınız varsa bu sorun sizi etkilemiyor.

Bir kullanıcı da bu sorunun videosunu çekmiş. Tarih 1 Ocak 1970’e ayarlandığı zaman telefon yeniden başlıyor ve açılış ekranındaki Apple logosunda takılı kalıyor. Bu problemin çözümü ise şimdilik yok. Belirtilen kullanıcı sorunun çözümü ise teknik servise başvurduğunda ise servis, çözüm için olumsuz cevap vermiş ve telefonu yenisi ile değiştirmiş.

Sorunun kaynağı bilinmiyor ancak ciddi bir açık olduğu gerçek. Cihazınızı çöpe çeviren bu bug’ın ilerleyen günlerde güncelleme ile kapatılması bekleniyor. Apple tarafından ise henüz bir açıklama gelmiş değil.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK