iPhone SE’nin Detayları Kesinleşiyor

iPhone SE’nin Detayları Kesinleşiyor

0
PAYLAŞ

Birkaç gün sonra Apple tarafından resmen lanse edilecek olan iPhone SE’nin detayları netlik kazanıyor. Telefonun adı sonunda kesinleşiyor.

iPhone SE'nin Detayları Kesinleşiyor

Apple, 4 inçlik iPhone’ununu piyasaya sürmek için son hazırlıklarını yapıyor. 21 martta yapılacak lansmanda Apple Watch 2, yeni iPad Air ve iPhone SE birlikte tanıtılacak. Küçük ve ucuz iPhone isteyenlerin beklentilerine yönelik hazırlanan 4 inçlik model, iPhone 5S’in güncellenmiş versiyonu olarak görülüyor.

Bir süredir telefonun adı konusunda bir karmaşa vardı. Geçtiğimiz aylarda telefonun adınının iPhone 5se olacağı söylense de, son haftalarda ismin iPhone SE, yani iPhone Special Edition olacağı düşünülmeye başlandı. Anlaşılan o ki Apple, SE isminde karar kılmış.

5se

Telefonla ilgili ortaya çıkan son bilgiler, en alt sürümün 16 GB olacağını söylüyor. Bu, en azından 8 GB’lık iPhone 5C’den daha iyi. Ayrıca iddialara göre cihazın bir de 64 GB versiyonu bulunacak. RAM miktarı 1 GB, ancak işlemci Apple A9. Dolayısı ile performans tarafının oldukça güçlü olacağını söyleyebiliriz. Küçük iPhone, 21 martta kesin olarak geliyor. Heyecanla bekliyoruz.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK