iPhone SE / Galaxy S7 / Xperia Z5 Compact Karşı Karşıya

iPhone SE / Galaxy S7 / Xperia Z5 Compact Karşı Karşıya

0
PAYLAŞ

iPhone SE, Galaxy S7 ve Xperia Z5 Compact modellerini karşı karşıya getirdik. Rehberimizde iPhone SE, Galaxy S7 ve Xperia Z5 Compact modellerinin tüm ayrıntılarını kıyaslıyoruz.

karsilastirma-akilli-telefon

Bu karşılaştırmamızda Apple’ın dün akşam Türkiye saatiyle 19:00’da tanıtımını gerçekleştirdiği ikinci nesil ucuz iPhone’u SE ile geçen ay tanıtılan Galaxy S7 ve Sony’nin Xperia Z5 Compact’ı konu alıyoruz. Her üç akıllı telefonu da en ince ayrıntısına kadar kıyaslıyoruz.

Tasarım

Her kıyaslamada olduğu gibi öncelikle tasarım detaylarına yer veriyoruz. Burada işletim sistemi, boyutlar, ağırlık, materyal, özellik, dayanıklılık ve IP sertifikası konularını bir araya getiriyoruz.

Ekran

Bir sonraki sayfamızda ekran detaylarını işliyoruz. Burada da ekran boyutu, çözünürlük, piksel yoğunluğu, teknoloji, ekran – gövde oranı, renk ve en fazla parlaklık özelliklerini konu alıyoruz.

Kamera

Ardından kamera ayrıntılarına değiniyoruz. Burada da arka kamera, flaş, diyafram açıklığı, odak uzaklığı, kamera sensör boyutu, piksel boyutu ve ön kamera detaylarını karşı karşıya getiriyoruz.

Donanım

Kıyaslamamızın en önemli sayfalarından biri de donanım tarafında elbette. yonga seti, işlemci, grafik işlem birimi, bellek, depolama ve ek depolama seçeneklerine bakıyoruz.

Batarya

Son olarak batarya konusunda da konuşma süresi, bekleme süresi, müzik çalma, video oynatma, kapasite, batarya tipi, değiştirilebilir batarya, hızlı şarj ve kablosuz şarj özelliklerine değiniyoruz.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK