iPhone 8 ve iPhone 8 Plus Tanıtıldı İşte Özellikleri ve Fiyatı

iPhone 8 ve iPhone 8 Plus Tanıtıldı İşte Özellikleri ve Fiyatı

0
PAYLAŞ

iPhone 8 bugün resmen satışa çıkıyor. Dünyanın dört bir yanında milyonlarca kişinin merak ettiği iPhone 8 fiyatları ve iPhone 8 özellikleri belli oldu. Peki iPhone 8 ne kadar, iPhone 8 özellikleri neler? İşte iPhone 8 ile ilgili tüm detaylar..

12 Eylül yani bugün tanıtılacağı açıklanan iPhone 8’in fiyatı belli oldu. Peki iPhone 8 fiyatı ne kadar, iPhone 8 özellikleri neler, iPhone 8’in kaç modeli var? İşte bugün lansmanı yapılacak olan iPhone 8 ile ilgili tüm detaylar..
Apple hakkında haberleri ve içeriğiyle bilinen web sitelerine de yansıyan haberlere göre 3 yeni iPhone modeli tüketiciye sunulacak. Markanın amiral gemisinin isminin iPhoneX olacağı duyurulurken, daha hesaplı modelin ise iPhone 8 olacağı belirtildi.

Geçtiğimiz haftalarda üzerinde tuş olmayacağı iddia edilen iPhoneX’te ise yüz tanıma sistemi olacağı ve bu sistem sayesinde telefonun açılıp kapanabileceği belirtildi. Yeni telefonlar açıldıktan sonra içine yüklenen bilgilendirme kılavuzunun içeriğini paylaşan ismi açıklanmayan kişi iPhone’ların yanı sıra yeni bir Apple Watch ve kulaklık sisteminin de tanıtılacağını duyurdu. İlk iPhone’un piyasaya çıkmasının ardından geçen 10 yıllık sürece gönderme yapılmak için ismi iPhoneX olan telefonla birlikte piyasaya çıkacak iPhone8 ve iPhone8 Plus modellerinin işlemcilerinde ve boyutlarında fark olduğu belirtildi. iPhoneX’te geleneksel tuşun olacağı tahmin edilirken 5.8 inçlik OLED ekranla birlikte yeni emojilerin de gelmesi bekleniyor. Animoji adı verilen bu yeni mesajlaşma sisteminde herkesin kullandığı emojiler 3 boyutlu olacak ve kullanıcının ruh haline göre poz verebilecek.


Pazar değeri 815 milyar dolar olan Apple’ın 3. nesil Apple Watch sunacağı ve bu Apple Watch’ın bir telefon gibi kullanılabileceği öne sürüldü. iPhone 8’in 2GB’lık bir RAM’e sahip olacağı belirtilirken iPhone8 Plus ve iPhone X’in 3GB RAM’i olduğu iddia edildi. iPhoneX’in arka kamerasının 12 MP olacağı ve 4K video çekimi desteklediği belirtilirken, ön kameranın ise 7MP olduğu vurgulandı. Ön kameranın 1080p çekimi destekleyeceğinin altı çizildi.


iPhone 8 FİYATI NE KADAR?
Şirkete yakın kaynaklara göre cihazların ABD fiyatı 999 – 1199 dolar aralığında değişecek. Sitede iPhone 8’in özelliklerine de yer verildiği görülürken 512 GB’lık depolama seçeneği dikkat çekiyor. Eğer 512 GB’lık sürümü seçerseniz ürünün fiyatı 2850 Euro oluyor.
Yeni iPhone’un fiyatının 1000 ila 1200 dolar arasında olması bekleniyor. ABD’de 649 dolardan başlayan fiyatlar ile satılan iPhone 7’nin Türkiye’de 3 bin 799 TL’den başlayan fiyatlarla satıldığını göz önünde bulundurursak yeni modellerin 5 – 7 bin 500 TL bandında olacağını söyleyebiliriz.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK