iPhone 7’nin Render Görselleri Yayınlandı

iPhone 7’nin Render Görselleri Yayınlandı

0
PAYLAŞ

iPhone 7’ye dair yeni bir konsept yayınlandı. Yayınlanan görsellerde seramik kapak, su geçirmez kasa ve Super AMOLED ekran dikkat çekiyor.

iPhone 7'nin Render Görselleri Yayınlandı

Apple’ın sonraki nesil akıllı telefonu iPhone 7’nin sesleri ufak ufak yankı bulmaya başladı. Detayları yavaş yavaş netleşmeye başlayan telefonun gerçeğe yakın bir konsepti paylaşıldı. Tasarımsal hatları ile selefini çok aratmayacak olan iPhone 7’de yer alması beklenen yenilikler konsept görselinde şu şekilde paylaşılmış; Super AMOLED panel, yeni metal çerçeve, kaldırılan 3.5 mm kulaklık girişi, seramik gövde, Apple A10 işlemci ve su geçirmez kasa. Bu yeniliklerden bazıları nerdeyse tamamen doğru. Örneğin 3.5 mm jak girişinin kaldırılacağı neredeyse kesinleşti. Ancak Apple’ın kullanmayı planladığı Super Amoled panellerin ilk kez bu model ile karşımıza çıkması gerçekten sürpriz olur. Apple’ın Amoled panele en erken 2018 yılında geçiş yapacağı düşünülüyor. Sebebi ise Apple’ın panellerini, Super Amoled’in en önemli temsilcisi ve en büyük rakiplerinden olan Samsung’dan alacak olması ve Güney Koreli şirketin henüz buna hazır olmaması olarak gösteriliyor. Yani Samsung, Apple’ın Amoled panel ihtiyacını karşılayabilmek için yatırım yapacak ve fabrikalarını güçlendirecek.

ip7

Diğer bir değişiklikse seramik gövde. Bununla arka tarafta yer alan ve Apple severlerin şikayet ettiği anten çizgileri kalkabilir. Ayrıca telefonun 12 MP’lik bir arka kamerayla geleceği de beklenen özellikler arasında.

Konseptin gösterdiği tüm özelliklerin yer almasını beklemek hata olur. Ancak genel olarak gerçeğe yakın ilk iPhone 7 konseptlerinden biri olmuş. Eylül ayında tanıtılacak olan iPhone 7 hakkında siz neler düşünüyorsunuz?