iPhone 7 Ve iPhone 7 Plus’ın Son Tasarımı Sızdırıldı

iPhone 7 Ve iPhone 7 Plus’ın Son Tasarımı Sızdırıldı

0
PAYLAŞ

Tanıtılmasına sadece 3 ay kalan ve şimdiden büyük merak ve heyecan uyandıran Apple’ın yeni akıllı telefonları iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın en net tasarım görselleri sızdırıldı.

iphone7

Aylardır hakkında bir çok spekülasyon bulunan gerek isim gerek tasarım konusunda beklentileri üst seviyeye çıkaran yeni iPhone modelleri Eylül ayının son haftasında tanıtılacak.
Dünya Mobil İletişim Kongresi sonrasında akıllı telefon üreticileri kozlarını birer birer oynadı. Geçmişte olduğu gibi yine tanıtımını rakiplerinden sonra yapmayı planlayan Apple bu yıl yeni akıllı telefonlarında tasarımı tamamen farklılaştırmak yerine temel noktalara yapacağı dokunuşlarla farklılaşma yoluna gidecek.
Geçmiş modellerde yer alan ve eleştirilen anten çizgileri cihazın alt ve üst kısmında dikkat çekmeyecek şekilde konumlandırılıyor. Kulaklık girişini de lightining girişine entegre ederek 3.5mm girişi kaldıracağı söylenen Apple’ın bu projesi son sızdırılan görsellerde doğrulanıyor.

iphonego2

Son günlerde yapılan sızıntılar sonucu ortaya çıkan görsellerde çift kamera lensine sahip ve smart connector bağlantısı olan bir cihaz görünüyor. Büyüklüğü dikkate alındığında cihazın iPhone 7 Plus olacağı kesin gibi görünüyor. iPhone’lar için alınan patentlerde görünen ve DSLR kalitesinde fotoğraf çekebileceği iddia edilen yeni çift kamera lensi de heyecanlandıran bir diğer gelişme.

Renk seçeneklerinde iPhone 6S’le birlikte kullanıcıların beğenisine sunulan gold rose, iPhone 7’de de kullanılacak. iPhone 6 ve iPhone 6S’te eleştirilen kamera çıkıntısı yine Apple’ın başını ağrıtacak gibi görünüyor fakat OIS destekli çift kamera için mevcut teknolojilerle başka alternatif görünmüyor. Donanım anlamında kusursuzu arayan teknoloji devi özellikle iPhone 7 Plus’ta yer alan bu kamera çıkıntıları ile ilgili nasıl bir savunma mekanizması geliştirecek merakla bekleniyor.

Her ne kadar olumsuz yönleri ile sıkça eleştirse de şu bir gerçek ki diğer akıllı telefon üreticilerine tek başına kafa tutmaya devam eden Apple’ın bu yeni modeli de satışa çıkmadan günler önce hayran kitlesi tarafından mağazaları önünde uzun kuyruklarla hatta çadırda kalmayı göze alarak ilk iPhone sahibi olmayı arzulayanlar tarafından büyük ilgi görecek.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK