iPhone 7 Plus’ta Çift Kamera Olacak!

iPhone 7 Plus’ta Çift Kamera Olacak!

0
PAYLAŞ

KGI’ın son raporuna göre Apple, tüm iPhone 7 Plus modellerine çift kamera kurulumunu yerleştirecek. Firma LG ve Huawei’ye gelen olumlu tepkilerden etkilenmiş.

iPhone 7 Plus'ta Çift Kamera Olacak!

Son dönemde iPhone’lar hakkında yaptığı tahminlerle sık sık gündeme gelen isimlerden Ming Chi Kuo, eylül ayında gelecek olan iPhone 7 ailesi hakkında yepyeni yorumlarda bulundu.

Ming Chi Kuo bugüne kadar 7 Plus’ın bazı sürümlerinin çift kamerayla donatılacağına inanıyordu. Ancak söylenene göre Apple, LG’ye G5’ten, Huawei’ye P9’dan gelen olumlu tepkilerden etkilenmiş. Bu yüzden 5.5 inçlik iPhone 7 Plus’ın tüm sürümlerinde çift kamera yer alacağı neredeyse onaylanmış oldu. Yapılan bu değişiklikle tüm iPhone 7 Plus’larda 3 GB RAM olacağı görülmüş oldu. Ayrıca tüm iPhone 7 Plus’lar için tedarik edilmesi gereken çift kamera modüllerini Sony ve LG sağlamaya çalışacak.

Telefonla ilgili bazı karışıklıklar da sürüyor. Bir ara ortaya atılan “3.5 mm jak girişi kaldırılacak” iddiaları şu aralar yalanlanmaya başladı. Telefonun su geçirmez olup olmadığı da hala merak konusu. Bunun yanında ana ekran tuşu dokunmatik yenisiyle değiştirilebilir. Kesin olan ise, anten çizgilerinin değişeceği. Bunlar kesin olarak yeniden tasarlanacak ve daha akıcı bir tasarım sağlanacak.

Apple şu aralar haziran ayındaki lansmanına hazırlansa da, iPhone 7 ailesi ancak eylül ayında kullanıcı karşısına çıkacak.

iPhone 7 Plus'ta Çift Kamera Olacak!

iPhone 7 (solda) ve iPhone 7 Plus’ın (sağda) tahmini çizimleri.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK