iPhone 7 Plus’ın Yeni Detayları Ortaya Çıktı

iPhone 7 Plus’ın Yeni Detayları Ortaya Çıktı

0
PAYLAŞ

Sonraki nesil iPhone’larla ilgili detaylar gelmeye devam ediyor. Son yapılan sızıntılar büyük ekranlı 7 Plus’ta daha büyük pil ve 256 GB depolama yer alacağını söylüyor.

iPhone 7 Plus'ın Yeni Detaylar Ortaya Çıktı

Görsel konsepttir.

Apple’ın eylül ayında lanse edeceği düşünülen yeni iPhone 7 ailesine dair yepyeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Daha öncesinde telefonlarda 3.5 mm kulaklık girişinin kaldırılacağı (Bu iş için bunun yerine Lightning girişi kullanılacak.), anten çizgilerine yer verilmeyeceği, Touch ID’nin ekrana yerleştirileceği, 7 Plus’ın 3 gb ram’e sahip olacağı gibi iddialar gündeme gelmişti. Bu kez telefonun başka teknik detaylarında bir yenilik yer alacağı gündem konusu oldu.

Güvenilir kaynaklardan alınan bilgilere göre daha büyük ekranlı iPhone 7 Plus’ta 256 gb’lık dahili depolamanın opsiyonel olarak sunulacağı söyleniyor. Apple, 128 GB seçeneğini iPhone 6S ve 6S Plus’ta kullanıcılarla buluşturmuştu.

Diğer bir ortaya çıkan detaysa pil kısmında. Ortaya atılan bilgilere göre 7 Plus, 6S Plus’taki 2750 mAh’lık pili %13 artırarak 3100 mAh seviyesine çıkartacak.

7 ve 7 Plus’ın gelenek edinildiği üzere eylül ayında lanse edilmesi bekleniyor ancak Apple’ın bu kez bir farklılığa imza atarak 4 inçlik küçük iPhone 7C modelini nisan ayında çıkartacağı düşünülüyor. En azından ortaya çıkan yol haritası bunu söylüyor. Ancak kesin bir bilgi yok, belki iPhone 7C de eylül ayındaki lansmanda abileri ile birlikte tanıtılır. Buna önümüzdeki günlerde hep birlikte göreceğiz. Bu küçük iPhone modeli hem küçük ekran severler, hem de daha uygun fiyatlı bir iPhone arayışında olanlar için tasarlanacak.