iPhone 7 Ve iPhone 7 Pro’nun Fiyatları Sızdırıldı

iPhone 7 Ve iPhone 7 Pro’nun Fiyatları Sızdırıldı

0
PAYLAŞ

Apple tarafından Eylül ayında düzenlenecek olan etkinlikte tanıtılması beklenen yeni iPhone’ların fiyatları belli oldu. Kısa bir süre önce fiyatların düşeceği yönünde yapılan açıklamalar karşılıksız çıkacak gibi görünüyor.Apple’ın akıllı telefonları bu yıl fiziksel olarak olmasa da gerek donanım gerekse özellikler bakımından bir çok değişikliğe uğrayacak. iPhone 6S tasarımıyla benzerlik gösterecek olan iPhone 7 ile birlikte tanıtılması beklenen yeni iPhone 7 Plus’ın yanı sıra bir de iPhone 7 Pro adıyla yeni bir cihazın karşımıza çıkacağı söyleniyor.

 

iPhone7

Hafıza konusunda ise görünen o ki Apple geçtiğimiz iki modelinde vazgeçtiği 32GB seçeneğini bu yıl tekrar geri getirecek. Yeni iPhone 7’nin 32GB / 64GB / 256GB dahili hafızaya sahip olurken iPhone 7 Plus ve iPhone 7 Pro 32GB / 128GB / 256GB hafıza ile gelecek.
Eylül ayında yapılacak tanıtım toplantısında Apple geçmişte de olduğu gibi süprizlerle dolu bir cihaz tanıtabilir ve hali hazırda ortalıkta dolaşan bir çok sızıntıyı boşa çıkarabilir. Büyük bir kesim tarafından yeniliklerin özellikle iPhone 7 Plus tarafında karşımıza çıkacağı beklense de Apple iPhone 7 de fanlarını hayal kırıklığına uğratmayacaktır.
Bugüne kadar karşımıza çıkan tüm haberlerin aksine iPhone 7 Plus’ın Pro adıyla çıkmayacağı seriye iPhone 7 Pro adıyla yeni bir cihazın katılacağı görünüyor.
Fiyatlara gelecek olursak iPhone 7’nin başlangıç fiyatı 749$, iPhone 7 Plus’ın başlangıç fiyatı 849$ ve son olarak iPhone 7 Pro’nun başlangıç fiyatının 1000$ olacağı sızdırılan bilgiler arasında. Bu bilgiler ayrıca ucuz iPhone hayalinin bir başka bahara kaldığının da habercisi olabilir.  Ayrıca başlangıç fiyatlarının 32GB hafıza ile gelen modellere ait olduğunu tekrar belirtmekte fayda var öyle ki geçtiğimiz yıllarda 16GB hafızada ısrar edip kullanıcıları fiyat açısından sıkıntıya sokan Apple bu yıl en azından dahili hafıza konusunda benzer bir hataya düşmeyecek gibi görünüyor.
Ne dersiniz, 1000$ satış fiyatıyla çıkan bir iPhone 7 Pro ülkemizdeki fiyatı düşünülürse nasıl bir satış performansı gösterir?

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK