iPhone 7 Çift Sim Kart Desteği Ve Kulaklık Girişi İle Geliyor

iPhone 7 Çift Sim Kart Desteği Ve Kulaklık Girişi İle Geliyor

0
PAYLAŞ

Apple ve iPhone cephesinde sular bir türlü durulmuyor. Tanıtımına 3 aydan daha fazla bir süre olan yeni iPhone modelleri ile ilgili gün geçmiyor ki yeni bir iddia daha ortaya çıkmasın. Seri üretimine başlanıldığı iddia edilen iPhone 7 son söylentilere göre çift sim kart girişi ve iddiaların aksine 3.5 mm kulaklık girişi ile gelecek.

iPhone-7-main-635x400

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus hatta söylentilere göre iPhone 7 Pro daha tanıtılmadan teknoloji haberlerinde gündem olmayı başardı. Hakkında her gün farklı iddialar çıkan yeni iPhone’ların Apple tarafından ilklerin deneneceği akıllı telefonlar olacağı söyleniyor. 256GB dahili depolama alanı ve çift sim kart girişi ilk kez bir iPhone’da yer alabilir.

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus için bugüne kadar birçok iddia,sızıntı ve haber gündeme geldi. Teknoloji devinin tasarımsal anlamda büyük yenilikler yapması beklenilmeyen yeni iPhone’larda, iPhone 6’dan beri süregelen arka taraftaki anten çizgilerinin cihazın alt ve üst tarafında konumlandırılması bekleniyor. iPhone 7 Plus’ın Apple tarafından yakın zamanda tanıtılan iPad’lerde olduğu gibi iPhone 7 Pro ismiyle tanıtılacağı da bir diğer iddia. Bu arada iPhone 7 ve 7 Plus’ta 3.5mm kulaklık girişi bulunmayacağı söylentileri de rafa kalkmış durumda. Son olarak da iPhone’ların sevilen rengi uzay grisi renk seçeneğinin artık olmayacağı bunun yerine koyu mavi renk seçeneği ekleneceği söyleniyordu.

Fiziki home tuşunun yerine ekran üzerinde de bu tuşu kullanma imkanı veren Apple belli ki bu sorunun ciddiyetinin farkında ve gerekeni yapmak için çalışmalarına başlamış durumda. iPhone 5S ile birlikte hayatımıza giren parmak izi sensörüne sahip home tuşu fiziksel fonksiyonu sebebiyle yoğun kullanım gösteren kullanıcılarda problem çıkartabiliyor. iPhone 6S’le birlikte Force Touch / 3D Touch’ı kullanmaya başlayan Apple home tuşlarında da benzeri bir teknoloji kullanabilir.

Tüm bu söylentilerin ışığında koyu mavi,çift sim kart girişine sahip,dokunmatik home tuşu bulunan ve 256GB dahili hafızaya sahip bir iPhone 7 ile karşılaşmamız mümkün. Diğer konuları tabii zaman gösterecek fakat çift sim kartlı iPhone bu söylentiler arasında kanımca en düşük ihtimale sahip olanı.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK