iPhone 6 Plus Şarj Esnasında Patladı

iPhone 6 Plus Şarj Esnasında Patladı

0
PAYLAŞ

Akıllı telefon pazarında bu sıralar önemli bir rekabet konusu mevcut. Hangi akıllı telefon patlama konusunda rakiplerini geride bırakacak (!) Tüm dünyada Samsung’un yaşadığı global kriz konuşulurken bu kez patlama haberi Apple cephesinden geldi. iPhone 6 Plus şarj esnasında patladı.

Akıllı telefonları satın alırken kullanıcıların en dikkat ettiği konuların arasında batarya kapasitesi yer alıyor. Bir çok cihaz sahip olduğu üstün donanıma karşı düşük batarya ömründen dolayı oldukça büyük eleştirilere maruz kalmaktan kurtulamıyor. Firmalar bu konudaki çalışmalarını hızlı şarj desteği ve optimum batarya kapasitelerini sunarak aşmaya çalışıyor.

Kısa bir süre önce tanıtılan Samsung Galaxy Note 7 her anlamda büyük beğeni toplamayı başarmıştı. Yüksek fiyatına rağmen başarılı satış rakamlarına ulaşan cihaz bir anda patlayan batarya sorunu ile tekrar gündeme geldi. İlk etapta cihaz kaynaklı olduğu düşünülmeyen bu sorun firmanın yaptığı açıklama ile kronik bir problem haline geldi. Note 7’ler batarya konusunda problemliydi ve iade-değişim süreçleri başlatılmıştı. Bu sürecin devamında gelen bir haber yenilenen Note 7’nin de patladığını söylüyor bir çok Note 7 kullanıcısının kafasında soru işareti oluşturmaya devam ediyordu.

Yakın bir geçmişte Apple’ın yeni akıllı telefonu iPhone 7 ile ilgili de bir patlama haberi gündeme geldi. Kargo ile gelen cihazının kutu içerisinde patlamış olduğunu gören kullanıcı sorunun tam olarak neden kaynaklandığını bilmediğini açıklamıştı.

Şimdi de bir iPhone 6 Plus patladı. Diğer bir çok cihaz gibi şarj esnasında patlayan cihazın kullanıcısı, cihazı satın alalı henüz 3 ay olduğunu ve orjinal şarj aleti kullanarak şarj ettiği esnada patlamanın gerçekleştiğini belirtti.

Görünen o ki teknoloji geliştikçe çok yüksek donanıma, kameraya, tasarıma sahip cihazlar karşımıza çıkmaya devam edecek fakat hala bir arpa boyu mesafe kat edememiş olan bataryalar da can güvenliğimize karşı risk olmaktan geri kalmayacak.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK