iPhone 5S’te Hangi Özellikler Bulunacak?

iPhone 5S’te Hangi Özellikler Bulunacak?

3
PAYLAŞ

Bugün 11 Aralık 2012 ve iPhone 5 henüz ülkemizde resmi olarak satışa sunulmadı. Fakat iPhone 5S söylentileri konuşulmaya başladı bile…

Türkiye’de kısa bir süre önce operatörler iPhone 5’i 14 Aralık tarihinde satışa sunacaklarını açıklamıştı. Fakat iPhone 5 henüz Türk kullanıcılarla buluşmadan yeni iPhone’a dair söylentiler internet dünyasında dolaşmaya başladı. Analistler, 2013’e dair tahminlerini açıklarken Apple’ın yol haritasına dair ipuçlarını da ortaya seriyor.

Yeni yıla girilirken analistler Apple’ın geride bıraktığı yılı ve 2013 planlarını değerlendirmeye başladı. Hisse fiyatlarını etkileyebilecek bu yorumlarda oldukça titiz olan analistler, genellikle endüstri kaynaklarından bilgi alıyor. Jeffries adlı yatırım firması da Apple’ın 2013 potansiyelini ortaya koymuş. Firmanın 2013’ün ilk yarısında sessiz kalmasını bekleyen Jeffries, ikinci yarıda bunun tam zıttı bir tablo bekliyor.

Jeffries analistlerinden Peter Misek, Apple’ın yaz aylarında iPhone 5S ve iPad 5’i kullanıcılara sunacağını düşünüyor. Misek’in edindiği bilgilere göre iPhone 5S’te daha iyi kamera ve ekran, daha uzun kullanım sunan pil ve NFC özellikleri bulunacak. Bunun yanında henüz diğerleri kadar net olmayan 128GB kapasite ve 6 farklı renk seçeneği gibi iddialar da var.

iPad 5’e dair Misek’in öngörüleri ise IGZO ekran teknolojisi, daha ince ve daha hafif gövde şeklinde. Yani Misek’e göre iPhone 5S’in tasarımı aynı kalırken donanımı değişecek, iPad 5 ise temelde tasarımsal yenilikler içerecek. Bu iki modelin de haziran – temmuz aylarında piyasada olacağı düşünülüyor.

Peter Misek’in Apple’dan bir diğer beklentisi ise televizyon. Apple’ın kendi markasını taşıyan bir TV üretmek istediği artık bilinen bir durum ve Misek’e göre “iTV” adındaki ürün 2013 yılın Eylül-Ekim aylarında piyasada olacak.

Açıkçası iPhone 5S’e dair söylentilerde 6 farklı renk seçeneği haricinde her şey mantıklı görünüyor. Fakat Steve Jobs’ın ardından Apple’ın siyah ve beyaz dışındaki renk seçeneklerine ilgi duymaya başladığını iPod touch ile gördük. iPad konusunda ise kesinlikle tasarımsal bir değişikliğe ihtiyaç var. Zira iPad 4, iPad 3 ve iPad 2 arasında neredeyse hiç görsel fark yok.

Apple’ın Haritasını Kullanmayın

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

3 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK