iPhone 5SE ve SE’nin Geleceği Kesinleşti

iPhone 5SE ve SE’nin Geleceği Kesinleşti

0
PAYLAŞ

Apple’ın iPhone 5C ile başladığı “daha ucuz iPhone” planının devam edip etmeyeceği ile ilgili pek çok iddia ortaya atılmıştı. Son sızıntılar iPhone SE olarak adlandırılan bir modelin geleceğine işaret etse de bu iddia bir türlü doğrulanamadı. Fakat bugün ortaya çıkan bir görsel ile beraber Apple’ın bu seriyi sürdüreceği bir anlamda kesinlik kazanmış oldu.

iphone se

Amazon.com’da dünyaca ünlü kılıf markası Spigen’in yayınladığı bir görsel adeta ortalığı karıştırdı. iPhone 5S için yayınlanan ilanda “iPhone 5SE ve iPhone SE” cihazlarının adının geçmesiyle beraber Apple’ın bir değil, iki adet uygun cihazı tanıtabileceği söylentileri yayılmaya başladı. Spigen’in bu ilanda halen düzeltme yapmamış olması da iddiaların doğruluk ihitmalini arttırıyor.

Tasarımsal olarak iPhone 5S’in plastik kasalı bir türü olacağı hemen hemen kesinleşen iPhone 5SE/SE’nin 4 inç HD ekran, Apple A9 işlemci, 1 GB RAM, 16 GB dahili hafıza, 6S modelinde de bulunan 12 megapiksel çözünürlüklü ana kamera gibi teknik özelliklerinin olması bekleniyor. Özellikle orta segmenti tercih eden kullanıcılar tarafından yoğun eleştirilere maruz kalan Apple, bakalım bu hamlesiyle kullanıcıları kendisine çekebilecek mi?

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK