iPhone 5s Satışı Durduruldu

iPhone 5s Satışı Durduruldu

0
PAYLAŞ

Apple iPhone 5s satışı durduruldu. Apple, aldığı kararla iPhone 5s satışını durdurdu. Yani bundan böyle mağaza raflarında iPhone 5s ile karşılaşmayacağız.

apple-iphone-5s

Apple, Pazartesi akşamı Türkiye saatiyle 19:00’da gerçekleştirilen etkinlik kapsamında yeni nesil ekonomik fiyatlı akıllı telefonu iPhone SE’nin tanıtımını gerçekleştirdi. iPhone 6 serisindeki gibi bir tasarım beklenirken yeni iPhone’da 5s’in tasarımının baz alındığı ortaya çıktı. Apple da bu aşamadan sonra aldığı bir kararla birlikte iPhone 5’in satışını sonlandırdı. Yani bundan sonra iPhone 5s satılmayacak.

Yani bir anlamda iPhone 5s satın alacakların iPhone SE’ye yönlendirildiğini de belirtebiliriz. Yapılan araştırmalara göre iPhone’un ufak ekranlı (4 inç) modellerinin satışları hala yüksek seviyelerde. Dolayısıyla Apple’ın iPhone SE konusunda attığı ufak ekran adımı çok doğru. Hatta Cupertino merkezli şirket, etkinlik sırasında geçen sene 4 inç’lik 30 milyon iPhone satıldığını da bildirmişti.

Az önce de belirttiğimiz gibi iPhone 5s artık yerini iPhone SE’ye bırakmış durumda. Çok güçlü bir işlemci ve grafik işlem birimini bünyesinde barındıran yeni akıllı telefon; ufak ekranlı modellere yönelmek isteyenlerin ilk tercihi olacak gibi görünüyor.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK