Sony Xperia Z5 Premium kazanma şansı!
Home » Apple » iPhone 4S ve iPhone 4 Arasındaki İlginç Fark
Yazan: | 10 Ekim 2011 Pazartesi

iPhone 4S ve iPhone 4 Arasındaki İlginç Fark

Font Küçült Font Büyült

Apple, iPhone 5’i bekleyenleri biraz hayal kırıklığına uğratarak iPhone 4S’i tanıttı. Ancak başta eleştiriler olsa da iPhone 4S’in ilk gün satış rakamları oldukça iyi. Şimdiden diğer tüm iPhone’ların ilk gün siparişlerini geride bırakmayı başardı. Ortaya çıkan bir detay ise iPhone 4 ile 4S’in aslında birebir aynı olmadığını gösteriyor.

 

 

Apple, henüz iPhone 4S’i piyasaya sürmediği gibi 4 Ekim’de düzenlediği etkinlik sonrasında da kimseye göstermedi. Bu sebeple iPhone 4S ve 4 arasında bir kıyaslama yapmak mümkün olmamıştı. Ancak bir internet sitesi, iPhone 4S ile kısa bir süre vakit geçirme fırsatı bulmuş ve iki cihazı yanyana fotoğraflamış.

İki cihaz arasında tasarımsal bir farklılık bulunmadığı açıklanmıştı. Donanımsal yenilikleri saymazsak tek far iPhone 4S’in 3 gram daha ağır olması. Ancak resimlere bakıldığında küçük bir fark daha göze çarpıyor. Anten tasarımı yenilenen iPhone 4S’in sessiz mod ve ses tuşları biraz daha aşağı çekilmiş. Bu sebeple iPhone 4S sahiplerinin iPhone 4 kılıflarını kullanamayacağı belirtiliyor. Zira bu tuşların yerinde yapılan değişiklik, kılıfın tam olarak oturmasını engeleyecektir. 

iPhone 4S satın almayı düşünen kullanıcıların erken kılıf almamasını öneriyoruz. Piyasada iPhone 4S uyumlu kılıflar arttığında satın almak daha mantıklı. Bunun yanında iPhone 4 için üretilen ekran koruyucu filmler ise iPhone 4S ile kullanılabilecek.

 iPhone 4S alacak mısınız?

Friendfeed de Paylaş RSS Ekle

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

Yorumlar

barıs günel 10 Ekim 2011

fark yok iphone 4 verizon sürümü diğer iphone 4 lerden farklıydı (4 cizgi 2 solda 2 sağda ) anten şekli aynıydı ve ses kapama tusu daha aşşağıdaydı o yüzden farkı yok yanlış haber…

İrfan Kotan 11 Ekim 2011

Nasıl fark yok arkadaşım bal gibide fark var :S

ben deniz 03 Şubat 2012

hangisi daha kalıın ??

batu 11 Mart 2012

4s çok daha hızlı fena

ADMİN TR 01 Ocak 2013

bence 4s iphone 4 den daha ince ve daha hızlı :S

ufi 27 Ocak 2014

ben tek fark hızlılık diye biliyodum

Yorum Yaz

Yorumunuzun Yanında Gösterilir

Herkes görmeyecektir.