iPhone 4’e Yeni İşletim Sistemi: iOS 4.1

iPhone 4’e Yeni İşletim Sistemi: iOS 4.1

1
PAYLAŞ

Tüm dünyada büyük bir hayran kiltlesine sahip olan, silikon vadisinin önde gelen firmalarından Apple’ın, iPhone 4’te gözden kaçırdığı sorunlar önsiparişle cihazı satın alan 600 bin kullanıcının canını bir hayli sıkmıştı.  Cihazın yan tarafını kaplayan metal yüzeye temas edildiğinde görüşme yapmayı engelleyen bu sorun, iPhone 4’e özel olarak geliştirilecek olan iOS 4.1 ile çözülecek.

Bu sorunun ilk ayyuka çıkmasının akabinde Apple’dan gelen “metal kısım cihazın anteni, orayı tutmayın” tarzındaki açıklamanın ardından, geliştiriciler bu donanımsal hatayı yeni bir işletim sistemiyle çözmeyi deneyecekler. Mobil sinyal gücünü artırmaya yönelik olacak olan iOS 4.1’in, önümüzdeki hafta kullanıcılara sunulması bekleniyor.

Apple’ın böyle bir hatanın olacağını öngörmesi ve önlem alması gerekirdi. Şayet geliştiriciler bu sorunu çözmeyi başarsalar bile, Steve Jobs ve ekibinin başarısızlığının Apple hayranları tarafından kolay kolay unutulacağını zannetmiyorum.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

1 YORUM

  1. apple firmasının cıkarttığı ürenlerde illaki bir sorun olucak. bu kadar para verilen bir aletin böyle bir sorununun olması cok sacma bakalım işletim sistemiyle cözülebilecekmi ki mevcut olan işletim sistemine benzer cünkü iphonenun işletim sistemini ben dahil cogu kişi begeniyor.

BİR CEVAP BIRAK