iOS 10 Yeniliklerle Geliyor

iOS 10 Yeniliklerle Geliyor

0
PAYLAŞ

Apple her yıl düzenlediği WWDC etkinliğinde bu sene iOS 10’u tanıtabilir. İşte yeni mobil işletim sistemiyle gelecek olan yenilikler.

iOS 10 Yeniliklerle Geliyor

Apple’ın geleneksel WWDC etkinliği henüz resmen açıklanmasa da haziran ayında vuku bulacak gibi duruyor. Şirketin konferansta tanıtacağı şeylerden bir tanesi de mobil işletim sisteminin yeni versiyonu iOS 10. Sürümün getireceği yenilikler henüz tam olarak bilinmese de bazı veriler basının elinde bulunuyor.

iOS 10’un güncelleyeceği uygulamalardan birisi fotoğraflar uygulaması olacak. iOS kullanıcılarının herhangi bir uygulamaya gerek kalmadan bir dosyanın exif verilerini değiştirebileceği düşünülüyor. Ayrıca yüz tanıma yazılımın da fotoğraflar için geliştirilmesi bekleniyor. Bunun yanında 74 yeni gülücük ifadesinin iPhone ve iPad’lerde yerini alması olası.

Bir başka yenilikse telefonun içinde yüklü gelen uygulamaların kaldırılabilmesi olacak. Tim Cook, geçtiğimiz eylül lansmanında bu konu üzerinde konuşmuştu. Yeni iOS’ta yüklü gelen uygulamaları kaldırabiliriz.

Gelecek olan yeniliklerden sizler haberdar etmeye devam edeceğiz.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK