iOS 10 Konsept Videosu Yayınlandı!

iOS 10 Konsept Videosu Yayınlandı!

0
PAYLAŞ

iOS 10 Konsept Videosu yayınlandı. Bu videoda en çok dikkat çeken detay, iOS 10 ile birlikte Kontrol Merkezi’ne yeni özellikler ekleniyor olması.

ios10-konsept

Apple, iOS 9.3 ile ilgili testleri tüm hızıyla sürdürüyor. Cupertino merkezli teknoloji şirketi, geçtiğimiz haftalarda iOS 9.3’ün geliştiricilere özel versiyonunu yayınlamıştı. Bu aşamadan sonra final sürümünün yakın zamanda yayınlanması beklenen iOS 9.3’e ek olarak mobil işletim sisteminin 10.versiyonuna ilişkin yeni konsept videolar da ortaya çıkmaya başladı. Yeni konsept video, iOS 10’da Kontrol Merkezi’ne yepyeni özelliklerin ekleneceğini gösteriyor.

Öncelikle 2013’te çıkan iOS 7 ile birlikte gelen Kontrol Merkezi, daha sonrasında sürekli şekilde kullanılmış ve birçok ayara hızlı erişim sağlamasıyla kullanıcılara kolaylık sunmuştu. Bu sistem aynı şekilde devam ederken, daha fazla ayarın Kontrol Merkezi üzerinden gerçekleştirilmesi mümkün olacak.

Yeni konsept videoya göre Kontrol Merkezi, iOS 10 ile birlikte özelleştirilebilir hale gelecek. Yani kısayollara yenileri eklenebilecek ve buna ek olarak sıralamada çeşitli düzenlemeler gerçekleştirilebilecek. Öte yandan Kontrol Merkezi Apple’ın iPhone 6s ve iPhone 6s Plus ile birlikte sunmaya başladığı 3D Touch ekranla da uyumlu olacak ve parmağın Kontrol Merkezi üzerinde uzun süre basılı kalması durumunda çeşitli özel işlemler gerçekleştirilebilecek.

İşte iOS 10 Konsept Videosu:

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK