iOS 10 İle iPhone’ların Kullanılabilir Hafızası Artıyor

iOS 10 İle iPhone’ların Kullanılabilir Hafızası Artıyor

0
PAYLAŞ

Apple, geçtiğimiz günlerde düzenlediği WWDC 2016 konferansında mobil işletim sistemi iOS’un yeni sürümü olan iOS 10’u duyurmuştu. iOS 10 ile beraber yeniden düzenlenecek olan depolama alanı optimizasyonu, gelen bilgilere göre güncellemeyi indirecek olan iPhone cihazlarının hafızası kayda değer bir şekilde genişleyecek.

ios 10 hafızası(2)

iOS 10’un geliştiricilere açılan beta sürümünde bu depolama alanı optimizasyonu kendisini göstermişe benziyor. 128 GB depolama alanına sahip bir iPhone 6S Plus kullanıcısının paylaştığı verilere göre iOS 9.3.2 sürümünde 113 GB kullanılabilir hafıza bulunurken, bu miktar iOS 10 beta sürümü yüklendiğinde 121.83 GB’a yükseliyor. Bu da bir iPhone cihazında yaklaşık %8 oranında bir hafıza kazancına eşdeğer görünüyor. Bu optimizasyon 16 GB’lık bir iPhone’da yaklaşık 1 GB’lık bir fark sağlıyor. Öte yandan görüntüleri paylaşan kullanıcı güncelleme sonrasında yalnızca 4 adet müzik dosyası sildiğini belirtiyor.

Apple’ın Eylül ayında tanıtılacak olan yeni iPhone 7 modelinde depolama alanı başlangıcının 16 GB’dan 32 GB’a yükselteceğini daha önceki haberlerimizde sizlere aktarmıştık. Bakalım Cupertino merkezli teknoloji devi bu önemli depolama alanı optimizasyonu sonrasında yeni iPhone modelinde minimum hafızasını kaç GB olarak belirleyecek?

ios 10 hafızası

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK