iOS 10 İle Beraber Homekit Uygulaması Geliyor

iOS 10 İle Beraber Homekit Uygulaması Geliyor

0
PAYLAŞ

Apple geçtiğimiz yıl iOS 9’u duyururken HomeKit adlı akıllı ev platformunu da kullanıcıların karşısına çıkarmıştı. Evinizde bulunan önemli bileşenleri iPhone cihazınızdan yönetebildiğiniz platform her ne kadar iddialı gözükse de pratikte yeterli başarıya ulaşamamıştı. Görünüşte göre bu karmaşayı çözmek için Cupertinolu teknoloji devi özel bir uygulama hazırlıyor olabilir.

homekit

iPhone 7’de yer alması beklenen iOS 10 işletim sisteminde HomeKit uyumlu cihazları kontrol edebilmenize olanak sağlayan özel bir uygulama da beraberinde gelecek. Bir Apple çalışanının Amazon’da verdiği demece göre yeni iOS 10, gömülü bir HomeKit uygulamasıyla akıllı ev aletlerinin kontrolünü yapabilecek. Bunun dışında sistemin nasıl çalışacağı ve akıllı cihaz ile nasıl bir köprü kuracağı henüz bilinmiyor.

HomeKit uyumlu ev otomasyonu ürünleri bir süredir internet üzerinden ve doğrudan Apple Store’da satılıyor. Bu amaçla Philips, Logitech ve Elgato gibi ünlü markalar ile işbirliği yapan Apple’ın ürünlerin kontrolü için alternatif uygulamalar önerdiği de bilinen bir konu. Bakalım dev marka akıllı ev teknolojileri alanında büyük bir kilometre taşı olan projesinde istediği başarıya ulaşabilecek mi?

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK