İOS 10.2’de Türk İmzası!

İOS 10.2’de Türk İmzası!

0
PAYLAŞ

Apple tarafından geliştirilen ve İOS işletim sistemli cihazlarına güncelleme olarak gönderdiği İOS 10.2 sürümünün güvenlik tarafında Türk’lerinde katkısı bulunuyor. Özellikle güvenlik araştırma ve geliştirme tarafı ile Türklerin ilgilendiği biliniyor.

Teknoloji tarafında güvenlik en önemli noktadır. Bu güvenliğe de Apple oldukça fazla değer vermektedir. Ayrıca güvenlik konusunda Apple ciddi yatırımlar da yapmaktadır.

Apple tarafından geçtiğimiz günlerde yayınlamış olduğu İOS 10.2 sürümü ile ilgili ortaya çıkan bir güvenlik açığının da yeni bir güncelleme ile kapatıldığını söyleyebiliriz. Apple güvenlik konusunda bu kadar ciddi yatırımlar yapan ve ciddi önem verdiği güvenlik ile ilgili Türk güvenlik araştırmacıları ile çalışması bizler için gurur verici bir durum diyebiliriz.

Trampmine isimli Türk güvenlik gelişicileri tarafından bulunan İOS sürümündeki açık, Apple yetkilileri tarafından da doğrulanmasıyla İOS 10.2 sürümüne güncellendiğini söyleyebiliriz.

ios10-2

İOS 10.2 Güvenlik Sürüm Notları arasında yerini alan Türk güvenlik araştırma ekibinin, CVE-2016-7627 açık ile yazı tiplerinin vereceği yazıdan dolayı bu açık ortaya çıkarılmıştır.

Bu açığın ortaya çıkması ve sonradan İOS 10.2 güncellemesine gidilirken bir başka Apple ürünü olan MacOS Sierra’da da güvenlik açığı oluşturduğundan yakın bir zaman sonra bu üründe de güncellemeye gidileceği duyuruldu.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK