İnteraktif Mobil Yayıncılık Artık Daha da Kolay

İnteraktif Mobil Yayıncılık Artık Daha da Kolay

0
PAYLAŞ

Valensas Teknoloji yeni nesil dergi platformu VDP 2.0‘ı yayınladı. Herhangi bir kod yazmadan iPhone, iPad ve iPod touch cihazlarında kolayca interaktif dergi yayınlama imkanı sunan platform geliştirilen arayüzü ve yeni özellikleri sayesinde dijital yayıncılığı daha da kolaylaştırıyor.

Türkiye’nin ilk mobil teknoloji girişimlerinden Valensas Teknoloji yeni nesil interaktif dergi platformu VDP 2.0’ı Mart ayında mevcut yayıncılarına özel bir tanıtım ile duyurmuştu. 1 Nisan 2013 tarihi itibariyle de tüm kullanıcılar VDP uygulamalarını vdpmag.com adresinden ücretsiz olarak indirip test edebiliyorlar.

VDP içerik sahiplerinin herhangi bir kod yazmadan kolayca iPhone, iPad ve iPod touch cihazlarında yayıncılık yapmalarına imkan tanıyan bir platform. Sürükle-bırak basitliğindeki kullanım kolaylığı sayesinde yayıncılar teknik detaylarla uğraşmak yerine içerik zenginleştirmesi, interaktif deneyim oluşturma ve mobil gelir modelleri gibi daha önemli konulara odaklanabiliyorlar.

VDP

Yeni platform, gelişmiş grafik arayüzü, interaktif tasarım araçları, animasyon, duyuru mesajları ve dosya yapısı gibi özellikleri sayesinde yenilikçi bir mobil dergi uygulaması oluşturmayı daha da kolaylaştırıyor. Yayıncılar herhangi bir teknik destek almadan yada özel bir eğitime tabi tutulmadan dergilerini hazırlayabilir, interaktif araçlar sayesinde zenginleştirebilir ve tek satır kod yazmadan App Store’da kolayca yayınlayabilirler.

VDP, tüm yayıncılara kendi markalarıyla Apple Newsstand’de öne çıkmalarını sağlıyor. Ayrıca birden fazla dergiyi tek bir uygulama içinde yayınlama imkanı da sunuyor. İlk sayısı Temmuz 2010’da, iPad lansmanından kısa süre sonra yayınlanan VDP‘de bugün yaklaşık 500 farklı dergi sayısı ve 300 binden fazla tekil kullanıcı yer alıyor.

>>Batman: Arkham Origins Yüzünü Gösterdi!

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK