Intel’den Avuç İçi Kadar Masaüstü

Intel’den Avuç İçi Kadar Masaüstü

0
PAYLAŞ

Intel’in NUC olarak bilinen mini bilgisayarı satışa sunuluyor. Avuç için boyutlara sahip olan NUC, uygun fiyatıyla da dikkat çekiyor

Son yıllarda özellikle mobil bilgisayarların ciddi bir çıkış içinde olduğunu görüyoruz. Dizüstü satışları masaüstü satışlarını geçerken tablet ve akıllı telefon satışları da bilgisayar pazarından çalıyor. Bu değişimin en önemli sebeplerinden biri performans konusundaki değişim. Birkaç yıl öncesine kadar masaüstü bilgisayarlar performans ihtiyacını karşılarken dizüstüler bu konuda oldukça yetersizdi ve sadece taşınabilir olduğu için tercih ediliyorlardı. Fakat Intel’in mobil işlemcilere yaptığı yatırımlar neticesinde artık bir dizüstü, ortalama bir masaüstünün yerini alabilecek güçte. Üstelik 4-5 saate varan pil ömürleriyle.

Tabii mobil ürünlerde yaşanan bu gelişim, teknolojinin genel gelişimiyle ilgili. Dolayısıyla Intel, Ultrabook’larda daha ince ve hafif ama performanslı dizüstüler üretebiliyorken neden bunu masaüstülere de uyumlamasın?

İşte bu fikrin sonucunda ortaya NUC konsepti çıkıyor. Anandtech, piyasaya sürülmeye hazır ilk NUC modellerinden birini mercek altına almış.

Diğer resimler ve teknik özellikler sonraki sayfalarda

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK