İnstagram iOS Entegrasyonu İçin Güncellendi

İnstagram iOS Entegrasyonu İçin Güncellendi

0
PAYLAŞ

Sosyal medya uygulamalarının başında gelen İnstagram artık iOS cihazlar için doğrudan kullanılabilir duruma geldi. Daha önce facebook ve twitter için kullanılan özellik artık instagram için de aktif hale geldi.

instagram

Çektiğimiz resimleri, videoları paylaştığımız, fotoğraflarımıza efektler uygulayarak takipçilerimizin beğenisine sunduğumuz sosyal medya platformu instagram iOS cihazlar için artık doğrudan kullanılabilir durumda. Uygulamaya gelen güncellemeler ile birlikte galerideki herhangi bir fotoğrafı uygulamayı açmaya gerek duymadan paylaşmanız mümkün.
Apple tarafından geliştirilen ve iPhone’larda kullanılan mobil işletim sistemi iOS her geçen gün biraz daha işlevsel hale geliyor. Sosyal medyanın her geçen gün önem kazandığı günümüzde kullanıcı sayısı bakımından zirvede yer alan facebook, twitter ve instagram artık doğrudan Apple cihazlarına entegre olmuş durumda.

İnstagram, sosyal medyada ücretsiz fotoğraf paylaşma uygulaması. Ekim 2010’da kurulduğunda, kullanıcılarına çektikleri bir fotoğraf üzerinde dijital filtre kullanma ve bu fotoğrafı Instagram’ın da dahil olduğu, sosyal medya servisleri ile paylaşma imkanı tanımıştır. Kevin Systorm ve Mike Krieger tarafından kurulan Instagram Nisan 2012 yılında sosyal medya devi Facebook tarafından 1 milyar dolara satın alındı. Facebook’a satılmadan önce 30 milyon kullanıcısı olan Instagram’ın 2016 yılı itibariyle 400 milyon kullanıcısı var.

Her anımızı ölümsüzleştirdiğimiz ve arkadaşlarımızla, takipçilerimizle paylaştığımız uygulamalar sayesinde günümüzde artık sosyal medya üzerinden ticaret de yapılıyor. Bir anıyı bir fotoğrafı paylaşmak için önce İnstagram uygulamasını açıyor sonrasında galeriden fotoğrafı seçiyor uygulamak isteğimiz efektler ile birlikte son halini veriyor ve paylaşıyorduk. Bu zaman kaybını minimuma indiren iOS ve İnstagram geliştiricileri artık doğrudan galeriden herhangi bir görseli seçtikten sonra paylaş seçenekleri arasına instagram’ı da eklemiş durumda.

 

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK