Instagram Artık Türkçe

Instagram Artık Türkçe

0
PAYLAŞ

Instagram’ın mobil uygulamaları için yayınladığı güncelleme ile desteklenen diller arasına Türkçe de katıldı.

Facebook’un sahibi olduğu Instagram, tıpkı Facebook gibi kullanıcı sözleşmesiyle ilgili problemler yaşıyor. Geçtiğimiz günlerde kullanım koşullarında bir değişiklik yapan firma, kullanıcılardan gelen tepki üzerine bu konuyu yeniden gözden geçirme kararı almıştı. Şimdilik bu konu kapanmış durumda fakat kullanıcılar eğer değişiklikler gerçekleşirse Instagram kullanmayacaklarını dile getiriyor.

Instagram_Mayfair

Tüm bunlara rağmen Instagram, geçtiğimiz günlerde önemli bir güncelleme yayınladı. iOS ve Android uygulamalarını yenileyen firma, 25 yeni dili desteklemeye başladı. Bu diller arasında Türkçe’nin de olması sevindirici. Daha önce Foursquare gibi uygulamalar Türkçe olduğunda bazı terimlerin Türkçeleştirilmesini kulağa garip gelmişti. Fakat Instagram bu açıdan daha iyi gibi.

Bunun yanında uygulama ile fotoğraf filtrelerine bir yenisi daha ekleniyor. “Mayfair” adı verilen filtre, fotoğraflara açık pembe bir ton veriyor.

Instagram, mobil uygulamalarıyla Facebook entegrasyonunu da geliştirmiş. iOS uygulaması, giriş yapıldığı anda Facebook hesabını da algılıyor ve böylece Facebook’tan paylaşımı kolaylaştırıyor. Android uygulamasına ise Facebook sayfalarına paylaşım özelliği eklenmiş.

Instagram’ın yeni iOS ve Android uygulamaları mobil mağazalardan ücretsiz olarak indirilebiliyor.

Twitter’ın Fotoğraf Filtreleri Hazır

 

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK