İnceleme: Resident Evil 5

İnceleme: Resident Evil 5

0
PAYLAŞ

Ashley konusuna değinelim. O nerden çıktı diyebilirsiniz? Kadın bende saplantı haline geldi. Resident Evil 4’te beni psikiyatra gitmek zorunda bırakan Ashley yerine Sheva ilaç gibi geldi. Yapay zekası son derece başarılı. Ashley’in aksine merdivenlerden bile kendi kendine iniyor ve tam bir silah uzmanı. Atış modelini ayarlayabilirsiniz; otomatik tüfeklerde kullanabiliyor. Gerektiği zaman kendi savaşını bile yapabiliyor. Bir de Ashley’i hatırlayın. Yarım metrelik duvardan atlayamayan karakteri. Leon yerinde ben olsaydım, Ashley’i düşmanlara bırakırdım.

Tavan yapan görsellik
Grafiksel açıdan söyleyebileceğim tek şey şu: Şok edici. Animasyon filmini oynuyormuş gibi hissediyorsunuz. Hatta animasyonu geçtim, her şey gerçekmiş gibi. Grafiklerin ne kadar geliştirilebileceğini gösteren bir yapım olmuş. 10 yıl sonrasını hayal etmek bile güzel. Karakter modellemeleri de bundan geri kalmıyor.

Elbette eleştirilecek noktalar da var. En azından bazıları için. RE artık gerilim oyunu sayılmaz. Silent Hill’de karşılaştığımız noktayla Resident Evil’da da rastlıyoruz. Ama RE’nin aksiyon sosu o kadar lezzetli ki, üzerine gerilim teması ve sağlam bir konu eklenince eleştirilecek bir şey kalmıyor. Tabii ki bundan hoşlanmayan eski fanlar olabilir, onların görüşlerini de saygı duymamak imkansız. Son sözüm ise şudur: Resindent Evil 5’i satın almak için daha ne bekliyorsunuz?

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK