ilk Yerli Tablet PC Vestel’den

ilk Yerli Tablet PC Vestel’den

1
PAYLAŞ

Vestel, CNR Expo’da düzenlenen Avrasya bölgesinin en büyük bilişim fuarı CeBIT Eurasia’da tanıttığı ürünleriyle teknoloji standartlarını belirlemedeki gücünü ortaya koydu.

Vestel’in fuarda sergilediği başlıca ürünler arasında yerli üretim tablet, Ultra HD TV’ler, özel etkileşimli akıllı tahta ve digital signage profesyonel ekran çözümleri bulunuyor.

Avrupa’nın ilk ve tek tablet tasarımcısı ve üreticisi Vestel’den yeni tablet

Vestel’in ilk kez CeBIT’de görücüye çıkardığı Vestel 10” Tablet standın gözde ürünü oldu. Vestel tabletlere eklenen yeni teknolojik özellikler ve geliştirilen tasarımıyla görücüye çıkan tablet, Vestel’in üretim ve tasarımdaki iddiasını bir kez daha gözler önüne serdi.

CeBIT Eurasia Fuarı’nda sergilenen Vestel ürünleri

Vestel 10’’ Tablet

Vestel 10” Tablet, Vestel Ar-Ge birimleri tarafından endüstriyel, mekanik ve elektronik tasarımı yapılan ve Vestel fabrikalarında üretilen bir ürün. Metal kabiniyle şık bir tasarıma sahip olan Vestel 10” Tablet, aynı anda dört işlem yapabilen işlemcisi, geliştirilmiş arka kamerası ve IPS Full HD ekran kalitesi ile daha hızlı ve keyifli internet deneyimi sunuyor.

110” TV

Dünyanın en büyük Ultra HD TV’si olan Vestel 110” LED TV, XL TV konseptini büyük ekrana taşıdı. Vestel 110” LED TV, evde sinema keyfini yüksek kalitedeki görüntü ve sesiyle destekliyor ve tasarım detaylarıyla kullanıcıya kişiselleştirme imkanı sağlıyor. Vestel 110 TV

Akıllı Tahta

65” akıllı tahta ile Vestel’in eğitim üzerine geliştirdiği yazılım sayesinde ders içeriklerine (videolar, ofis dosyaları, sunumlar vb.) kolayca ulaşılabiliyor. Çalışma sayfalarına geçiş yapma, standart çizim işlemleri, akıllı şekil ve yazılımlar, yazı tanıma, tabletlerle etkileşim gibi özelliklere sahip ürün, üzerinde yapılan çalışmaları saklayıp e-posta ile gönderebiliyor.  Ayrıca ekran üzerinden kişisel bilgisayarlar ile haberleşmek, bilgisayarları kontrol etmek, ders/seminer kaydederek kişilerin bilgisayarlarına göndermek mümkün. Üründe opsiyonel olarak beyaz tahtada tahta kalemi, yeşil tahtada ise tebeşirle yazı yazılabiliyor.

Digital Signage

32”, 40”, 46” ve 55” boyutlarındaki bilgilendirme ekranlarını, Vestel’in geliştirdiği Digital Signage programıyla tek bir merkezden yönetmek mümkün.

Vestel’in geliştirdiği yazılımla konum fark etmeksizin internet üzerinden tüm ekranlar ayrı ayrı yönetilebiliyor. Ekranları bölerek video, sunum, resim, alt yazı gibi birçok fonksiyon aynı anda kullanılabiliyor.

Smart Center

Vestel Smart Center teknolojisinde bulunan Follow Me özelliği sayesinde kullanıcılar televizyondaki dijital yayınları tabletlerine ve akıllı telefonlarına taşıma imkânına sahipler. Elektronik Program Rehberi (EPG) ile TV kanallarının yayın akışı bilgisine ulaşılabiliyor, ileriye yönelik programlar için hatırlatma ya da kayıt kurulabiliyor. Ayrıca, Twitter ve Facebook üzerinden programlar hakkında yorum yapılabiliyor. Smart Center’ın Media Share özelliği ile resim, video ve müzik dosyalarını tek bir hareketle TV’ye aktarıp, dev ekranda ve yüksek ses gücüyle geniş ekranda göstermek mümkün. Ses Kontrol özelliği sayesinde ise Smart Center üzerinden TV’ye sesli komut verilebiliyor, ayrıca söylenenler metne dönüştürülebiliyor.

 

Turkcell T40 İncelemesi

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK