İlk Android 3.2’li Tablet PC

İlk Android 3.2’li Tablet PC

0
PAYLAŞ

Şebeke ve anten sistemleri konusunda dünyanın en önde gelen firmalarından olan Huawei, son dönemde son kullanıcı ürünlerine de yatırım yapmaya başladı. Turkcell T10 ve Vodafone 840 gibi cihazların üreticisi olan firma kendi markasıyla da telefonlar üretiyor.

Kısa bir süre önce Huawei’nin tablet pazarına yeni modellerle gireceği yönünde söylentiler yayılmıştı. Hatta cihaza ait bir reklam videosu da internete sızmıştı. Bugün Singapur’da düzenelenen CommunicAsia’da bir açıklama yapan firma, yeni tabletini resmi olarak duyurdu.

Reklam videosunda da gördüğümüz üzere cihazın adı MediaPad. 7 inç IPS ekrana sahip olan cihazın ekran çözünürlüğü açıklanmamış. Bazı kaynaklara göre ekran 217 ppi değerine sahip. Huawei incelik konsuna çok ağırlık verse de “en ince tablet” unvanını ele geçirememiş. 10.5 mm kalınlığındaki cihaz Galaxy Tab 10.1’in 8.6 mm’lik kalınlığının gerisinde kalmış. Fakat “en ince 7 inçlik tablet” tablet unvanını MediaPad’e verebiliriz.

MediaPad işletim sisteminde bir ilki barındırıyor. Kısa bir süre önce Android 3.1’i duyuran Google, Android 3.2 için MediaPad’i seçmiş. Cihazın üçüncü çeyrekte ilk Android 3.2’li tablet olarak satışa sunulacağı açıklandı. Yine Huawei’nin açıklamasına göre Android 3.2, 3.1 sürümüyle aynı fakat 7 inçlik tabletler için optimize edilmiş.

İşlemci olarak çift çekirdekli 1.2 GHz hızında bir Qualcomm işlemci tercih eden MediaPad, bu sayede 1080p Full HD videoları oynatabiliyor.

Huawei’den beklendiği üzere MediaPad HSPA+, 3G, Wi-Fi ve Bluetooth özelliklerine sahip. Ancak firma sadece Wi-Fi özelliğe sahip bir model üretmeyi düşünmediğini açıkladı. Cihazın diğer teknik özellikleri ise şöyle; 8GB dahili hafıza, SD kart desteği, Flash 10.3, 1.3MP ön ve 5MP arka kamera, HDMI çıkış, 6 saat pil ömrü.

Huawei, MediaPad’in üçüncü çeyrekte ABD’de satışa sunulacağını açıkladı.

Huawei’nin yeni akıllı telefonları

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK