İki Yeni HP Firması, Hewlett-Packard’ın Ünlü Garajını Paylaşacak

İki Yeni HP Firması, Hewlett-Packard’ın Ünlü Garajını Paylaşacak

0
PAYLAŞ

Yeni bir yapılanmayla iki ayrı firmaya bölünen HP, yeni dönemde efsanevi garajından da yararlanacak.

hp efsanevi garaj

Kurumsal yapılanmasını HP Incorporated ve HP Enterprise adlı iki firma altında yeniden yapılandırmaya hazırlanan Hewlett-Packard, bu değişime rağmen kendi geçmişiyle olan bağlarını da koparmamaya dikkat ediyor.

HP’nin doğuracağı bu iki yeni firma, şirketin tarihinde oldukça önemli bir yere sahip mekanlardan bazılarını yeniden kullanacak. Konuyla ilgili The New York Times‘ta yer alan habere göre, bu sayede şirket çalışanlarına firmanın 77 yıllık tarihinin de daha etkili bir şekilde anlatılması hedefleniyor.

1939’da William Hewlett ve David Packard tarafından kurulan ve firmanın ilk genel merkezi olarak işlev gören efsanevi garaj, bu iki yeni şirketin de erişimine açık olacak. HP‘nin tarihindeki ilk bilgisayar modellerini, yazıcıları ve diğer cihazlarını incelemenin mümkün olacağı garaj böylece bir tür müze işlevi de görmüş olacak. Şirketin, aynı bölgede yer alan eski araştırma ve geliştirme laboratuvarlarının yönetimi de, yeni bilgisayar ve yazıcı üretimlerini gereçkleştirecek olan HP Incorporated’a devredilecek.

Silikon Vadisi’nin öncü teknoloji firmalarından olan HP için yine de işlerin son dönemde pek de iyi gitmediğini hatırlatalım. Bu yeni yapılanmanın ardından 30 bin çalışanıyla yollarını ayıracağı bilinen firma, küresel pazardaki konumunu da çoktan Lenovo’ya kaptırmış durumda.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK