IFA 2012: ASUS Window 8’li Tabletlerini Tanıttı

IFA 2012: ASUS Window 8’li Tabletlerini Tanıttı

0
PAYLAŞ

ASUS, Windows 8 ile çalışmak üzere tasarlanmış iki yeni tableti tanıtıyor. İlk kez haziran ayında Computex’te sunulan ASUS Vivo Tab ve ASUS Vivo Tab RT (sırasıyla eski adları ASUS Tablet 810 ve ASUS Tablet 600) yeni mobil imkânlar dünyasının kapılarını açıyor ve bir tabletten beklenenleri büyük oranda değiştiriyor.

Latince “yaşamak” anlamına gelen Vivo, ASUS tabletin tasarımındaki zarifliği Microsoft un yeni dokunmatik Windows 8 işletim sistemiyle birleştirerek, her zaman yanınızda bulundurabileceğiniz bir şekilde tasarlandı.


Vivo, mükemmel bir Windows 8 deneyimi yaşamanız için yüksek çözünürlüklü çok dokunuşlu Super IPS+ ekranı, ayrılabilir QWERTY klavye dock’la birleştiren, iki işlevli bir tasarıma sahip. Corning Fit Glass ile ASUS TruVivid teknolojisi, daha iyi görüntü netliği ve çizilmelere karşı üstün bir dayanım sağlıyor. Bunun yanı sıra klavye, Vivo’yu sadece istridye kabuğu şekline sokup rahat taşınabilir bir hale dönüştürmekle kalmıyor, ayrıca doğrudan elektrik bağlantısı kurmadan daha uzun süre kullanım için ikinci bir pil işlevi görüyor.

Yüksek hassasiyetli Wacom dijitalleştirici stylus teknolojisiyle desteklenmiş 11.6 inç ekranıyla Vivo Tab, verimlilik göz önünde bulundurularak tasarlandı. Öte yandan, ultra-hafif Vivo Tab RT, hareket halindeyken eğlenmek için de son derece ideal. Daha fazla iş başarmak, yeni deneyimlerin keyfini çıkarmak ve heyecan verici yeni şekillerde başkalarıyla iletişim kurmak – işte Vivo, tüm bunları mümkün kılıyor.

ASUS Vivo Tab

Yeni Nesil Intel Atom işlemciye sahip ASUS Vivo Tab, 64GB eMMC (bütünleşik multimedya kartı) ile 2GB belleğe sahip.

Vivo Tab’ın en can alıcı noktalarından biri de mobil dock ünitesi. Bu sayede tablet, tam QWERTY klavye, dokunmatik fare, iki USB port ve ikinci bir pil ile tamamlanarak daha uzun süreli kullanım olanağı sağlıyor ve istiridye kabuğu şekliyle bir anda rahat taşınabilen tablete dönüşüyor.

1366 x 768 çözünürlüklü 11.6 inç ekran, hem açık hem de kapalı alanlarda daha üstün görsel netlik sağlayan Super IPS+ teknolojisi kullanıyor ve 10-noktalı çok-dokunuşlu özelliği, yüksek-kesinlikte stylus girdisiyle tamamlanıyor. Vivo Tab ayrıca, daha doğal bir yazı yazma deneyimi için, Wacom dijitalleştirici stylus teknolojisi barındırıyor.

Kompakt ebadı ve ultra-ince 8,7mm ve 675gr profiline rağmen Vivo Tab, ASUS’un ödüllü dizüstü bilgisayarlarıyla aynı SonicMaster teknolojisine sahip olması sayesinde üstün ses kalitesi sağlıyor. Yüksek-kalite fotoğraflar, görüntülü görüşme için de kullanılabilecek 2-megapiksellik ön kamera kadar, otomatik odaklama ve LED flaşa sahip 8-megapiksellik arka kamerayla da çekilebiliyor. Vivo Tab ayrıca, cihazın diğer NFC-etkin cihazlarla kolayca senkronize olmasını sağlayan dahili bir NFC sensöre de sahip.  

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK