Huawei’nin Akıllı Telefonları Türkiye’de

Huawei’nin Akıllı Telefonları Türkiye’de

1
PAYLAŞ

Birçok operatör için cep telefonu üretimi yapan Huawei, ayrıca 3G modem ve çeşitli şebeke araçları da üretiyor. Firma artık kendi markası altında satışa sunacağı akıllı telefonlarıyla son kullanıcıyla buluşmayı hedefliyor. Google işbirliğiyle ürettiği HSDPA Android 2.2 akıllı telefon modeli IDEOS’la, Türkiye pazarına giren Huawei’nin: başlangıç seviyesi olarak tanımlanan IDEOS Android 2.2 modeli 399 liradan, daha fazla özelliğe sahip IDEOS X5 Android 2.2 modeli 599 liradan satışa sunuluyor. Bu modeller ilk olarak MWC’de tanıtılmıştı.

Huawei’nin Android üreticileri arasında ilk 5’te yer aldığını ve akıllı telefon üretimiyle ”10 milyon kulübü”ne girmeye hedeflediğini ifade eden Huawei Türkiye Genel Müdürü Philip Zhihui Liang, 2011 yılının başından bu yana, Türkiye pazarında operatör işbirlikleriyle 100 binin üzerinde Android akıllı telefonu tüketiciyle buluşturduklarını söyledi.

Liang, her iki modelin de Mayıs ayında Türkiye’de satışa sunulacağını bildirerek, 2010 yılında Türkiye’de açılan Ar-Ge merkezinde çalışan mühendislerin akıllı telefonlar alanında da katma değer yaratıp, yeni projelerle Türkiye pazarında ”başarı hikayesi yaratmalarını” sağlayacağını belirtti.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK