Huawei Mate 9 Her Açıdan Kusursuz Bir Deneyim Sunmayı Hedefliyor

Huawei Mate 9 Her Açıdan Kusursuz Bir Deneyim Sunmayı Hedefliyor

0
PAYLAŞ

Huawei’nin 3 Kasım’da tanıtmayı planladığı ve bir süredir gündemde olan yeni akıllı telefonu Mate 9’un detayları belli oluyor. Performans, batarya süresi ve kamera gibi akıllı telefonların temel odak noktalarında kusursuz bir deneyim sunmayı amaçlayan Huawei’nin yeni amiral gemisi fiyatı ile el yakabilir.

Huawei’nin heyecanla beklenilen yeni akıllı telefonunun tanıtımına 1 haftadan az bir süre kaldı. Cihazın tanıtım tarihi yaklaştıkça sızıntılarla birlikte Huawei de bazı ipuçları vermeye devam ediyor. Kısa bir süre önce Pro modeli de ortaya çıkan Mate 9’da kullanılacak işlemcinin Huawei tarafından geliştirilen Kirin 960 olacağı da kesinleşti.

5.9 inçlik QuadHD ekrana sahip olacağı belirtilen cihazın kameraları P9’da da olduğu gibi Leica imzası taşıyor. iPhone 7 Plus’ın çift kamerası ile ortaya çıkan 2X optik yakınlaştırma konusunu bir adım ileriye taşımayı planlayan Huawei’nin yeni cihazı 4X optik yakınlaştırma yapabilecek.

Tanıtım görsellerinde bugüne kadar deneyimlemediğiniz kadar başarılı bir performans ve batarya süresi sunacağı belirtilen cihazın özellikle Pro modeli bir adım öne çıkıyor. Ortak özellikleri 5.9 inç büyüklüğünde ekran, Kirin 960 işlemci ve Leica imzalı çift kamera lensi olan cihazların farklılıkları da dikkat çekici. Standart modelin FullHD, Mate 9 Pro’nun ise QuadHD ekranla tanıtılacağı belirtiliyor. Ayrıca 4GB RAM’e sahip olan Mate 9’dan Pro modeli sahip olduğu 6GB RAM’le de ayrılıyor.

Son olarak Huawei Mate 9 Pro’nun 1300$ fiyat etiketi ile satışa sunulacağı da belirtiliyor ki bu da eğer cihaz ülkemizde satılırsa vergiler de göz önüne alındığında 5000TL gibi bir fiyata karşılık geliyor.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK