Huawei Honor Resmi Olarak Duyuruldu

Huawei Honor Resmi Olarak Duyuruldu

0
PAYLAŞ

Huawei’nin Android’li akıllı telefonlarının son üyesi olan Honor’ın görselleri, resmi olarak duyurudan önce internet ortamına sızdırılmıştı. Sizlere burada yer alan yazımızda ayrıntılarını paylaştığımız akıllı telefon, sonunda resmi olarak da duyuruldu.

Tahmin edildiği gibi tek çekirdekli 1.4GHz’lik bir işlemciye sahip olan yeni akıllı telefon, 4 inçlik bir ekranı bulunuyor. 854×480 piksel çözünürlük üretebilen bu ekran, kapasitif dokunmatik panellere sahip ancak son dönemin trendlerinden olan Gorilla Glass dış ekran korumasını üzerinde taşımıyor.

Huawei’nin bu yeni akıllı telefonunda öne çıkan bir diğer önemli ayrıntı ise pil performansına dair. Üretici bu cihazda tam 1900mAh gücünde bir batarya kullanmış. Bu daha önce bu sınıfta bir akıllı telefonda gördüğümüz en güçlü fabrika çıkışı pil olarak dikkat çekiyor. Samsung Galaxy S2’nin 1650mAh kapasiteli bir pile sahip olduğunu düşünürsek cihazın farkı daha net ortaya çıkacaktır.

Böylesine güçlü bir bataryaya sahip olan telefonun pil performansı da elbette ki hayli uzun. Huawei bu konuda net rakamlar vermiyor ancak ortalama bir yoğunlukta kullanımda bile 4 günlük süreç garanti edilmiş.

Huawei Honor için pazara çıkış tarihi olarak yılın son çeyreği işaret ediliyor ancak bu süreç Rusya, Çin gibi belirli bölgeler için geçerli. Telefonun tüm renk seçenekleri ile birlikte Avrupa’da yer alması 2012’ye sarkacak gibi görünüyor.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK