Huawei Honor 9’un Görüntüleri Sızdırıldı

Huawei Honor 9’un Görüntüleri Sızdırıldı

0
PAYLAŞ

Son dönemde akıllı telefon pazarında oldukça başarılı bir çıkış yakalayan Huawei’nin orta-üst segmentte konumlandırdığı yeni akıllı telefonu Honor 9’un görüntüleri sızdırıldı. Bir önceki modelde olduğu gibi şık tasarımdan ödün vermeyen Huawei’nin yeni cihazında görünen o ki 3.5mm kulaklık girişi yer almayacak.

Akıllı telefon pazarında Apple tarafından başlatılan 3.5mm kulaklık girişi olmayan cihazlar akımına bir çok firma katılmaya devam ediyor. Cihazda yer alan şarj ve veri girişinin aynı zamanda kulaklık girişi olarak kullanılmaya başlamasıyla kullanıcılar mevcut kulaklıklarını çeşitli dönüştürücü aparatlarla kullanmaya devam ediyor. Apple cephesinde lightining girişini 3.5mm kulaklık girişi olarak kullanmaya yarayan dönüştürücü adaptör kutu içerisinde yer alıyor. Android cephesinde de günden güne yaygınlaşan USB Type-C girişi aynı zamanda ses aktarımında da kullanılıyor.

Huawei Honor 9’un piyasaya sürülmesi beklenirken cihaz hakkında sızıntılar da gelmeye devam ediyor. Çift arka kameranın yer aldığı cihaz şık cam metal gövdeye sahip. Cihazın alt tarafında yer aldığı görülen USB Type-C girişinin yanından herhangi bir kulaklık girişi mevcut değil. Bu görsellerin doğru olması durumunda Huawei’nin de 3.5mm kulaklık girişine veda ettiğini söyleyebiliriz.

Yıllardır standart olan kulaklık girişinin kaldırılması kullanıcılar tarafından hem mevcut kulaklıklarını kullanamamak hem de cihazın şarj olduğu esnada müzik dinleyememesi anlamına geliyor. Bu sorunları da çeşitli aparatlar ve adaptörlerle çözen firmalar kullanıcılara ek maliyet oluşturmamak adına dönüştürücü adaptörleri kutu içeriğine ekliyor.

 

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK